Рада визначила поняття «злодій в законі»

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла проект Закону № 2513 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою». «За» проголосували 236 народних депутатів. Про це повідомили в пресслужбі МВС України.

Законопроект дає визначення поняттю «злодій в законі» та вводить кримінальну відповідальність для таких осіб, визначає відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою та організацію або участь у злочинному зібрані (сходці).

Згідно положенням проекту закону, стаття 255 Кримінального кодексу України визначає, що створення злочинної організації, керівництво нею або її структурними частинами, караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Участь у злочинній організації карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна. Якщо такі дії вчинені службовою особою з використанням службового становища, вони караються позбавленням волі на строк від 8 до 13 років з конфіскацією майна.

Створення злочинної спільноти, тобто об’єднання двох чи більше злочинних організацій, керівництво такою спільнотою караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна. Якщо такі дії, вчинені особою, яка здійснює злочинний вплив або є особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в законі» караються позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Під особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в законі» слід розуміти особу, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, здійснює злочинний вплив і координує злочинну діяльність інших осіб, які здійснюють злочинний вплив.

«Злодій в законі» - поняття ототожнене із організованою злочинністю. Всі вони вихідці з кримінального середовища. Боротьба із цією категорію ніколи не була легкою. Особливість статусу «злодія в законі» полягає в том, що вони ніколи не вчиняють активних злочинних дій. Кожен «злодій» створює «піраміду». За нашими підрахунками учасниками таких груп виступають декілька тисячі осіб. Їхній хліб: замовні вбивства, вимагання, угони елітного транспорту, катування та низка тяжких та особливо тяжких злочинів. Поняття «злодій в законі», «сходки», «злочинного впливу» мають бути поза законом», - наголосив голова Нацполіції Ігор Клименко.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.