«Psycho значить Душа»: письменницький дебют Ірини Пушкарук – книжка психотерапевтичних казок

В івано-франківській книгарні «Є» відбулася презентували книжку оповідань Ірини Пушкарук «Psycho значить Душа», яка побачила світ у видавництві «Дискурсус». Це письменницький дебют молодої авторки, тому презентація вийшла душевною і теплою, а Ірина з трепетом та хвилюванням розповідала історію свого становлення як письменниці. Вона починала з віршів – що майже типово для початківців – але не бачила їх книжкою, а це вже геть нетипово, бо чи не всі молоді поети і поетки мріють про першу поетичну книжку.

З оповіданнями все було інакше, вони писалися поступово і повільно, а коли сформувалися в рукопис, то Іра відіслала його на конкурс, який так і називався «Перший рукопис». Тоді цей рукопис не став переможцем, але Ольга Деркачова – модератор презентації, яка була у журі конкурсу, каже, що їй особисто рукопис запам’ятався, а це свідчить про його оригінальність.

Як зізнається молода авторка, ця участь стала для неї великим мотиваційним і стимулюючим чинником, допомогла більш виразніше побачити майбутню книжку, підібрати оповідання, структурувати за розділами, зробити її цілісною і завершеною.

«Psycho значить Душа» складається з трьох розділів, кожний з яких містить по сім оповідань. Сама авторка – психолог за фахом – вважає їх психотерапевтичними казками, тому й назву підібрала відповідну, і в оповіданнях немає межі між реальністю та казкою, бо реальність дуже легко переходить у вигадку і навпаки. Сприймає цю книжку як початок свого письменницького утвердження, але все ж таки писала її більше як психолог ніж письменник. Каже, що найулюбленіший час для писання – з опівночі до третьої години ночі, під час писання вміє вимикати аналітичне мислення і вмикати інтуїцію і дуже переймається своїми героями. Вірить у дива в реальному житті, але додає, що без наших зусиль дива самі по собі не стаються. Дивом сприймає і вихід своєї книжки, про яку довго мріяла і наполегливо рухалася у напрямку її здійснення.

Автор обкладинки – молода художниця з міста Галич Анастасія Гузік, каже, що це теж її дебют, новий і незвичайний досвід, їй дуже легко, натхненно і на одному диханні працювалося над оформленням книжки.