Проект підтримки батьків – “Муніципальна няня”

З метою підтримки українських сімей, в яких народжуються діти, уряд уже вкотре запускає проекти соціальної підтримки. Восени минулого року батьки при виписці з пологового будинку почали безкоштовно отримувати "пакунок маляти" вартістю близько 5000 грн. - набір необхідних речей для перших місяців життя новонародженого. З лютого 2019-го його перелік планують розширити. А з 1 січня цього року уряд запустив ще один вид соціальної підтримки – "Муніципальна няня". Це додаткова грошова допомога від держави новоспеченим батькам, наголошують у Мінсоцполітики.

Головною метою проекту "Муніципальна няня" є підтримка сімей з маленькими дітками. Кошти на послуги няні уряд виплачуватиме незалежно від того, чи мама буде йти на роботу, чи залишиться у декретній відпустці. Тобто навіть якщо сім'я скористається послугами муніципальної няні, вона все одно отримуватиме і надалі гроші на дитину, а також жінка не втрачає право на декретну відпустку.

У Держбюджеті на цю програму на 2019 рік закладено 500 млн. грн. Щомісяця держава виплачуватиме сім'ям на відшкодування послуг няні 1626 грн. Сума дорівнює прожитковому мінімуму на дітей віком до 6 років. Компенсацію надаватиме управління соціального захисту населення наприкінці кожного місяця. Її розмір щороку перераховуватимуть відповідно до розміру прожиткового мінімуму. Таким чином допомогу від держави зможуть отримати 25 тис. сімей.

Щоб отримати гроші на няню, батькам потрібно самостійно знайти її та укласти з нею офіційний договір про працевлаштування. Нотаріальне завірення не потрібне. Потім треба подати документи до відділення соцзахисту за місцем проживання, також копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні, в якому йдеться про виписку з банківського рахунку, розрахункову квитанцію.

Жінка, яка хоче офіційно працевлаштуватися в сім'ї по догляду за дітьми, має оформити себе як фізичну особу-підприємця, відкрити рахунок у банку, на який нараховуватимуть її зарплату. Щомісяця няня сплачуватиме податок 500 грн - 5% від суми доходу, а також єдиний соціальний внесок – 816 грн. Це загалом 1319 грн.

(Хоча у великих містах заробітна плата няні коливається від 8 до 10 тис. грн., все ж сума податку в 1319 грн. фактично «з’їсть» майже всю допомогу на «муніципальну няню»).

Крім того, оформлені офіційно на роботу няні зможуть претендувати на отримання житлової субсидії, бо офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу за умови сплати ЄСВ. У разі відкриття ФОПу єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця.

Перевагою програми є також страхування сімей від недобросовісних нянь. Офіційне оформлення няні – це гарантія для обох сторін. Няня отримає офіційну заробітну плату та збільшення страхового стажу, а батьки – гарантію, що дитина у надійних руках.

Цей проет важливий ще й тим, вважає Мінсоцполітики, що передбачає підтримку жінок працездатного віку, які працюють нянями. Раніше їх рідко оформляли на роботу офіційно, тому їхню працю не зараховували до трудового стажу. Нині держава пропонує офіційне працевлаштування, щоб вони могли збільшити страховий стаж.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що програма "Муніципальна няня" спрямована на підтримку дітонародження в Україні.