Прикарпатський «Дивосвіт» зачарував журі та глядачів на міжнародному фестивалі у Ризі

Володарем другої премії на IX престижному Міжнародному фестивалі народного танцю «Sudmalinas», який відбувся нещодавно у Ризі, став ансамбль народного танцю «Дивосвіт» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Також «Дивосвіт» запросили узяти участь у фестивалі, що відбудеться восени цього року в Індії.

Як розповідає старший викладач кафедри сценічного мистецтва і хореографії навчально-наукового Інституту мистецтв ПНУ Юрій Скобель, у фестивалі взяли участь 16 колективів з 11 країн світу. На заходах такого рівня кожний колектив намагається представити свою країну якнайкраще і найталановитіше, відтворивши в танці, як у краплі води, всю унікальність танцювальної культури. «Дивосвіт» представляв три композиції – «Вітання з Карпат», лемківську «Анничку» та буковинський святковий танець. Журі та глядачі були зачаровані костюмами, експресією виконання, багатством і неповторністю колориту.

Цією черговою перемогою ансамбль вкотре підтвердив свій високий рівень та відданість народному танцю, який вважають «емоційним літописом народу, який самобутньо та яскраво розповідає про історію почуттів і пережитих подій».

Попри усталені характерні особливості народного танцю, колектив та його хореограф Юрій Скобель перебувають у постійному творчому пошуку, з одного боку, увиразнюючи та підкреслюючи кожен рух, вносячи в нього динаміку нашого непростого сьогодення, а, з другого, зберігаючи багату палітру української самобутньої високої танцювальної культури…

«Дивосвіт» було створено 2005 року. Репертуар ансамблю складають самобутні, різножанрові танцювальні постановки, в яких хореографи відтворюють усі барви українського національного танцювального мистецтва, його фантазію, невичерпність народного образного мислення та глибину почуттів.

«Дивосвіт» відомий не тільки в Україні але й за її межами. Яскравість танцювальних постановок та висока майстерність виконання неодноразово вражала найвибагливішого глядача – їм аплодували у Ніцці, Монте-Карло, Канах, Венеції, Тревізо, Відні, Празі, Будапешті, Мюнхені, Вроцлаві, Гожуві Великопольському та в інших містах Європи. Саме ансамбль танцю «Дивосвіт» є одним з ініціаторів відродження «Галицьких балів» на Прикарпатті.

І принагідно кілька слів про витоки народного танцю. Перші танці виникли як прояв емоційних вражень від навколишнього світу. Танцювальні рухи розвивалися спочатку як імітація рухів тварин, птахів, а пізніше — жестів, що відображали певні трудові процеси – сіяння зерна, косовицю тощо. Первісний танець мав значне обрядове значення і виконував велику магічну роль, а поступово, втрачаючи своє ритуальне значення, танець набуває естетичного забарвлення і стає елементом національної культури, що містить в собі частину народної душі.