На обласній серпневій конференції педагогічних працівників, на якій за участі першого заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея підсумували перші результати та окреслили завдання реформи «Нова українська школа», традиційно нагородили найкращих освітян-управлінців премією ім. І. Косика.
Відповідну відзнаку вручили педагогам голови ОДА та обласної ради – Денис Шмигаль та Олександр Сич. Цього року лауреатами цієї престижної премії стали четверо освітян, котрі у своїй роботі демонструють найвищий пілотаж управління, а саме: начальник відділу освіти Косівської РДА Володимир Козьменчук, завідувач Івано-Франківського дошкільного навчального закладу №1 «Калинонька» Тарас Голей, директор Печеніжинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Жанна Ковалюк, в. о. директора комунального вищого навчального закладу «Коломийський педагогічний коледж» Валерій Ковтун.
Для директора Печеніжинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Жанни Ковалюк, проблеми дітей з особливими освітніми потребами є не чужими, адже 19 років працює у спеціальній школі. Своїм особистим досягненням як педагога і вже кілька років, як керівника, панні Жанна вважає те, що випускники школи, залишаючи свій рідний навчальний заклад, знаходять себе у житті. Крім того, освітянка наголошує, що однією з ключових проблем є те, що суспільство не готове до таких дітей.
«Сьогодні активно впроваджують освітню інклюзію, а ми потребуємо суспільної інклюзії, тоді нашим дітям буде комфортно не тільки у школі, а й за її межами. Це має бути переналаштування в середині кожної людини, вона має зрозуміти, що це також діти, просто їм трішки важче, аніж дітям з інтелектом «норма». Коли суспільство усвідомить, що вони вартують на своєму рівні зайняти свою нішу в суспільстві, тоді їм буде легше», – наголосила Ж. Ковалюк.
Премія ім. І. Косика викликала у пані Жанни двоякі відчуття, адже така висока відзнака накладає неабияку відповідальність.
«Однозначно, мені приємно, адже не перший рік працюю у школі, і вже доклалася до того, аби тут було комфортно, затишно, як дітям, так і педагогічним працівникам, – зізнається освітянка. – З іншого боку, мені тривожно, бо такого високого рівня премія зобов’язує не опускати планку, а далі її тримати хоча б на тому ж рівні, а також удосконалювати свої амбітні плани, щоб дітям з особливими потребами було ще краще».
Своєю чергою, начальник відділу освіти Косівської РДА Володимир Козьменчук зауважує, що премія ім. І. Косика є для нього надзвичайно знаковою, важливою та цінною, адже мав можливість працювати разом з цим відомим як на Прикарпатті, так і за його межами, педагогом.
«Іван Косик був великим знавцем освіти, будівничим школи, завжди міг дати висококваліфіковану пораду, аргументувати свою відповідь бездоганним знанням освітнього законодавства. Звичайно, що він поставив найвищу планку в управлінській культурі освітньої галузі. Він знав школу, людей, був надзвичайно людяним, зауваження чи критичне слово про роботу завжди супроводжував настановою, поясненням. Це був надзвичайно великий педагог. Вже декілька років я є членом комісії, яка призначає цю відзнаку, і всі люди, які були удостоєні цієї премії, звичайно, внесли значний внесок в розвиток освіти, але рівень управлінської діяльності в галузі освіти Івана Миколайовича є недосяжним. І нам всім потрібно прагнути досягнути тих знань і умінь будувати освіту відповідно до потреб часу та соціальних запитів, які є в державі на кожному етапі її розвитку», – зазначив В. Козьменчук.