Лікарі Івано-Франківщини закликають прикарпатців зробити щеплення проти цього важкого захворювання, адже днями в кількох містах України зафіксували випадки захворювання на дифтерію. Зокрема, 15 людей - на Закарпатті, один хворий – 9-річний школяр у Києві та 47-річний житель Тернопілля.
Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) і явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем. Факторами передачі інфекції можуть бути й предмети побуту (посуд, іграшки).
Лікарі попереджають громадян про симптоми, на які потрібно звертати увагу при підозрі на дифтерію. Перші симптоми захворювання дуже схожі на звичайну ангіну чи інфекційний мононуклеоз: у хворого спостерігається біль у горлі, ускладнене дихання та ковтання, осиплість голосу, підвищення температури тіла, яку важко знизити, загальна слабкість, інтоксикація, наліт сіруватого кольору на мигдаликах, якого теж важко позбутися, також може бути набряк шиї чи лімфатичних вузлів.
Дифтерія може спровокувати ряд ускладнень: інфекційно-токсичний шок, ураження нервової системи, серця, нирок та блокування дихальних шляхів, що може призвести до смерті. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень.
Востаннє спалах дифтерії в Україні був ще в середині 90-х років. Тоді через низьке охоплення дітей вакцинацією та відсутність ревакцинації дорослих захворіли близько 20 тисяч людей, 696 із них померли.
Нині лікарі побоюються поширення захворювання через те, що багато українців останніми роками відмовлялися від будь-яких щеплень. Особливо це стосувалося дітей шкільного й дошкільного віку. Щеплення ж потрібно проводити у перші 2, 4, 6 та 18 місяців життя дитини, потім у 6 та 16 років. І надалі дорослі мають вакцинуватися кожні 10 років.
Медики Прикарпаття закликають батьків не відмовлятися від потрібних щеплень, адже наслідки захворювання на дифтерію надзвичайно складні й інколи смертельно-небезпечні. Вони повідомляють, що зараз у поліклініках міста є перевірені препарати індійського виробництва, а також якісна вакцина з Бельгії, правда, поки що в недостатній кількості, тож не потрібно боятися вакцинації і зробити її, щоб підтримати загальний колективний імунітет.
Протипоказанням для щеплення можуть бути гостре інфекційне захворювання або загострення хронічного захворювання, також прийом імуносупресивних препаратів.