Прикарпатські фотомитці взяли участь у благодійній виставці у Польщі

28 квітня в Жешові (Республіка Польща) в галереї "Nierzeczywista" відкрилася благодійна фотовиставка «Zmartwychwstanie – Воскресіння».

Серед десяти прикарпатських авторів, восьмеро є учасниками народного фотоклубу «Колумб», що працює при Народному домі міста Тисмениці – це Анатолій Глеб, Володимир Дутчак, Микола Калитчук, Ростислав Кондрат, Богдан Нагорняк, Таня Павлик, Дмитро Петрина і Денис Трофімов, а також Йордана Дранчук і Юрій Рильчук з Івано-Франківська.

Ініціаторами виставки виступили давні друзі і колеги по об’єктиву колумбівців Жешівське Фотографічне Товариство. Творчі контакти двох фотооб’єднань тривають упродовж кількох років. За цей час було організовано чимало спільних заходів, як на території Польщі, так і України - колективних фотовиставок, фотопленерів.

Виставка покликана продемонструвати полякам традиції святкування Великодня в Україні, ритуальні сцени, передати дух свята, його релігійне, фольклорне та етнографічне наповнення.

Ось як відгукнулася про захід одна із учасниць Жешівського Фотографічного Товариства Аґнєшка Шафірська: «Фотографії наших приятелів з Тисмениці та ІваноФранківська, які презентуємо на виставці, мають для них особливе значення. Це спогади зі свят, які вони відзначали протягом останніх років. Хочемо щиро побажати, щоби ці спогади святкового і безпечного дому вони носили в серці, як скарб і світло, що дає надію незабаром повернутися. Повернутися до безпечної домівки, в якій буде спокій, щастя, любов і радість. Завдяки символічній виставці хочемо разом із ними прожити цей важкий час, цьогорічне дуже особливе свято Христового Воскресіння».

Цьогорічна виставка особлива, оскільки, крім своїх мистецьких завдань, передбачає благодійність на користь України. Упродовж двох тижнів тривання експозиції будуть зібрані пожертви і гуманітарна допомога, які згодом будуть передані до України для потреб воїнів та біженців. Таким чином фотографи обох країн не залишилися осторонь подій в нашій країні та внесли свою частку в боротьбу із загарбниками.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.

"Паска красна" - авторка фото Тетяна Павлик "Хресна дорога" - авторка фото Тетяна Павлик "Писанки" - автор фото Микола Калитчук