Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії

Від 1 квітня 2020 року Пенсійним фондом України на виконання норм ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" проведено автоматичний перерахунок виплат пенсіонерам-працівникам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсій продовжували працювати. Перерахунок пенсій проведено без звернень пенсіонерів з урахуванням страхового стажу, набутого по лютий 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду.

В результаті перерахунку розмір пенсії збільшено 357,1 тисячі осіб. Середній розмір підвищення – 170,80 грн. При проведенні перерахунку обрано більш вигідний для пенсіонера варіант: з урахуванням лише страхового стажу або з урахуванням страхового стажу та заробітної плати.

ПФ вже розпочав виплату пенсій. На це спрямовано 1 млрд 596 млн грн. У другій половині квітня, у зв'язку з карантином через поширення коронавірусу, має бути здійснена одноразова виплата по 1000 гривень пенсіонерам, чиї пенсії становлять менше 5 тис. грн. Також на травень запланована індексація (підвищення) пенсій, але вона може відбутися також і у квітні, якщо будуть гроші в Держбюджеті.