Повний локдаун можливий, якщо запрацює протокол сортування, тобто медичну допомогу надаватимуть лише важкохворим

Як уже повідомляли, 11 листопада Кабмін ухвалив рішення про відмову від адаптивного карантину і запровадження на території всієї країни обмежень помаранчевого рівня. Також рішеням уряду на три тижні, починаючи з 14-15 листопада, запроваджено карантин вихідного дня. Якщо й це не зупинить стрімке поширення COVID-19 в Україні, то буде запроваджено повний локдаун більш жорсткіший карантин, як це було навесні цього року.

"Повний локдаун можливий, якщо запрацює протокол сортування", - заявив депутат від "Слуги народу", голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги страхування Михайло Радуцький. Цей протокол передбачає надання медичної допомоги пацієнту, у якого більше шансів на одужання.

"Повний локдаун можливий, коли, не дай Боже, запрацює протокол сортування. Протокол сортування — це локдаун системи охорони здоров'я і це автоматом локдаун країни, коли лікар має обирати кого рятувати, кого ні", - пояснив Радуцький і додав, що локдаун, який уряд оголосив вперше навесні, було запроваджене саме через те, що система охорони здоров’я не витримувала навантаження: медзаклади були переповнені, не вистачало медичного персоналу, апаратів ШВЛ і ліків. Саме такий вимушений захід і дав позитивні результати - відсоток хворих на коронавірус до літа зменшився.

Депутат наголосив, що карантин вихідного дня дає можливість відтермінувати пікове навантаження на систему охорони здоров’я. "Мета уряду не розірвати ланцюг захворюваності (розірвати ланцюг може тільки повний локдаун). Але карантин вихідного дня може зменшити кількість хворих, "перезавантажити" ліжка і дасть можливість відпочити медпрацівникам", - сказав Радуцький, додавши, що зараз проблема не стільки в ліжках, як у нестачі лікарів та медпрацівників, які теж хворіють на COVID-19.

Чиновник також сказав, що не впевнений, що карантин вихідного дня дасть позитивний результат, тому його запроваджено тільки на два тижні, до 30 листопада. Якщо внаслідок його запровадження кількість хворих за добу скоротиться до 7-8 тис., значить цей захід себе виправдав.