«Про Норвегію назагал знаємо мало. Бо туди не так багато порівняно з іншими країнами вирушало на заробітки наших краян, та й для біженців з України після повномасштабного збройного вторгнення московитів ця держава на півночі Європи не стала такою популярною, як, скажімо, Польща. Уявляємо собі передовсім, з огляду на географічне розташування Норвегії, сувору її природу, а корінних норвежців, нащадків давніх вікінгів, – небагатослівними й водночас цілеспрямовано відчайдушними у здобуванні хліба насущного в непростих умовах їхнього існування».
Такими словами починався нарис письменника й журналіста Івана Гавриловича «Тепло Норвегії відчули українки з дітьми, яких війна закинула в цю північну країну», опублікований у «Галичині» за 1 та 15 червня 2023 р., в якому він подав свій – очима українця – погляд на Норвегію та її жителів. А після виходу «Галичини» за 15 червня у світ автор надіслав ці два номери газети новопризначеному послу Норвегії в Україні пані Хелене Санд Андресен (бо завершився трирічний термін повноважень її попередника на дипломатичній посаді Еріка Сведала), яка 21 червня вручила вірчі грамоти Президентові нашої держави Володимиру Зеленському.
Надіслав зі сподіванням, що привернуть увагу пані Хелене ті дві розлогі публікації із журналістськими нотатками під час тижневого перебування в її країні, й додав до них свій коротенький лист – подякував державі, яка офіційно називається Королівство Норвегія, та її народові за підтримку України в тяжкий для нас час повномасштабної російської агресії.
І справжньою несподіванкою для прикарпатського газетяра стала отримана днями з Києва відповідь пані посла з подякою за його лист й публікації в часописі «Галичина». Пані Хелене повідомила: «Я зараз вивчаю українську мову, тому мене зацікавили Ваші публікації, а Ваші враження про країну, яку я маю честь представляти в Україні, становили для мене інтерес».
Як пише пані посол, їй приємно, що «громадяни України знайшли тимчасовий прихисток у Норвегії і почуваються там у безпеці. Дещо у нас різне, але багато чого є у нас спільного, передусім це бажання, аби Україна здобула перемогу у цій неспровокованій, загарбницькій війні російської федерації проти України. Уряд Норвегії всіляко підтримує Україну, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре відвідав Україну на День Незалежності 24 серпня та оголосив про початок дії програми допомоги Норвегії Україні імені Фрітьофа Нансена, яка триватиме протягом п’яти років. На цей час пріоритет надають передусім військовій допомозі.
Маю Вас запевнити, що Норвегія завжди залишатиметься вірним і надійним партнером України на цьому складному, але правильному шляху демократії і свободи! Слава Україні!».
Отож як не порадіти з того, що згаданими публікаціями й газета «Галичина» внесла свою невеличку лепту в справі розвитку партнерських і дружніх відносин України з Норвегією – членом НАТО. Справу особливої важливості нині, в час війни, яку розв’язала московія проти нашої незалежної держави.