Послаблення карантину відбуватиметься залежно від епідеміологічного стану в окремо взятій області

Черговий етап послаблення карантину з 1 червня стосуватиметься лише областей, де найменша захворюваність на коронавірус і є тенденція до зменшення епідеміологічного показника. Він стосуватиметься дитячих садків, середніх, вищих та спортивних навчальних закладів, пляжів, торгово-розважальних закладів, готелів, залізниці, вокзалів міжміського та міжобласного сполучення. Де саме відбуватиметься послаблення карантину, проконтролюють місцеві органи влади. Відповідно на місцях будуть видані розпорядження.

МОЗ України визначило порядок вимог, яких повинні дотримуватися при виході з карантину:

Дитячі садочки

Мають бути забезпечені мінімізація контактів у приміщеннях садків, постійне прибирання та дезінфекція, ретельна перевірка вихователів, медичних сестер та іншого персоналу дитячих садків на предмет стану здоров’я, перевірка температури малюків при вході у заклад. Відвідувати садочок можуть лише здорові діти, а батькам взагалі заборонено заходити у приміщення закладу. МОЗ також закликає батьків за можливості не приводити дітей до садочків та розважальних закладів.

Школи, технікуми та університети

З 1 червня відкриваються школи, але лише для учнів 11-х класів, щоб вони могли вдало здати зовнішнє незалежне оцінювання. Самі ЗНО, згідно постанови Кабміну, розпочнуть складати лише з 25 червня. Втім, школярам потрібно ще підготуватися до цих іспитів. Крім цього, відкриваються заклади професійної, технічної та вищої освіти, але лише для випускників цих закладів, щоб вони могли здати випускні іспити. Також ці навчальні заклади будуть відкриті для абітурієнтів.

Пляжі

Згідно рішення щодо послаблення карантину з 1 червня, пляжі також увійшли у список дозволених місць. Проте є вимога уникати скупчення людей, а також обмежити купання у водоймах, доки не настане потепління.

Спортивні клуби

З 1 червня розпочинають свою роботу і спортивні комплекси та фітнес-зали. Таким чином любителі спорту зможуть відновити заняття. Басейни у деяких фітнес-центрах можуть бути під забороною. Правила відвідування закладів розписано в матеріалі "Від сьогодні в Україні..."

Залізниця та міжобласні перевезення

З понеділка розпочинають свою роботу залізничні та міжобласні пасажирські автоперевезення. Залишається вимога до пасажирів, водіїв, працівників авто- та залізничних вокзалів: наявність масок, вимірювання температури тіла при вході у потяг.

Торгово-розважальні центри

В більшості областей ТРЦ досі перебуватимуть під забороною, щоби обмежити їх відвідування дітьми.

Готелі

Розпочали свою роботу готелі. При цьому мають бути дотримані чіткі вимоги щодо їхньої роботи. Наприклад, усім працівникам готелю та відвідувачам мають регулярно перевіряти температуру тіла. Якщо постояльці виходять за межі номеру, вони обов’язково мають надягати маски. У вестибюлі не можна влаштовувати масові заходи. В таких місцях готелю мають перебувати люди з розрахунку одна особа на 10 квадратних метрів площі. У свою чергу ресторани в готелях працювати не зможуть, але їм дозволено годувати клієнтів на виніс та з обслуговуванням в номерах готелю.