Пошук вільних робочих місць українці незабаром зможуть здійснювати онлайн

На 2019 рік уряд України затвердив план реалізації стратегії подолання бідності.

Він передбачає запуск державного реєстру вакансій, завдяки якому українці тепер зможуть шукати вільні робочі посади онлайн.

До основних завдань з розв'язання цієї проблеми на період до 2020 року передбачено також заходи, спрямовані на:

  • підвищення спроможності територіальних громад надавати робочі вакансії з урахування потреб регіонів;
  • забезпечення рівноправного доступу громадян до соціальних послуг незалежно від місця проживання;
  • зменшення рівня соціального відчуження сільського населення;
  • сприяння працевлаштуванню молоді та запровадження додаткових стимулів для роботодавців щодо працевлаштування осіб передпенсійного віку, осіб з малолітніми дітьми та осіб з інвалідністю;
  • розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо розвитку надання послуг на рівні громади;
  • забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання, покращення умов ринку праці;
  • створення передумов для зміцнення і збереження здоров'я громадян; розширення доступу до продуктивної зайнятості та зростання доходів населення;
  • поліпшення економічних умов розвитку самозайнятості населення тощо.

Ще 19 вересня 2018-го Кабінет Міністрів змінив порядок реєстрації безробітних у центрах зайнятості і ввів посаду кар'єрного радника, який буде інформувати тих, хто шукає роботу, про наявність вакансій, про початок підприємницької діяльності, консультувати щодо можливої перепідготовки за своєю професією або ж перекваліфікації, проводити профорієнтацію. Радник також зобов'язаний вносити інформацію про безробітних осіб в Єдину інформаційно-аналітичну систему Державної служби зайнятості і формувати їхню персональну картку.

А вже цього року, як було сказано вище, для ефективнішої співпраці з клієнтами і полегшення пошуку вільних робочих місць буде забезпечено доступ до державного реєстру вакансій онлайн.

Особи, звільнені зі служби в зоні проведення АТО і Операції об'єднаних сил, які ставатимуть на облік у центрі зайнятості, матимуть право на першочергове отримання послуг.

Актуальні вакансії також можна переглянути на сайті Jooble.