Пора року, яка надихає: стартував 24-й відкритий літературний конкурс «З точки зору осені»

Осінь – це ідеальна пора для віршів: їх написання, читання та перечитування. І традиційно – це час старту відкритого літературного конкурсу «З точки зору осені», вже 24-го.

Історія «З точки зору осені» розпочалася 1996 року. Спочатку конкурс мав віковий ценз «до 35-ти років», адже був своєрідним трампліном для авторів-початківців та давав можливість молодим письменникам опублікувати свої дебютні твори на шпальтах місцевої газети «Світ молоді». За цей час згаданий часопис перестав виходити у світ, віковий ценз втратив свою актуальність, а літературні змагання вже давно вийшли за рамки Івано-Франківської області та охопили всю Україну. Організатори творчого змагання, не приховують, що вийти на всеукраїнський рівень допоміг інтернет, який з легкістю залучив до участі творчих особистостей з різних куточків нашої країни, і навіть за кордону.

Втім, незмінною залишилася осіння тематика конкурсних творів. І це одна з важливих умов участі у конкурсі впродовж усіх 24 років його існування.

«Мені здається, що осінь найбільше надається до поезії, – коментує засновник «З точки зору осені» Віталій Перевізник. – Висока поезія – це завжди високий світлий сум, який притаманний саме цій порі року».

В. Перевізник пояснює таке довге життя конкурсу любов’ю людей до слова і їхньому прагненні творити. «Є дуже багато творчих особистостей, які хочуть себе реалізувати і їм, напевно, потрібно себе з кимось порівняти, набратися досвіду. Людям потрібні інтелектуальні перемоги, – переконаний він. – Феномен конкурсу в тому, що він триває і став легким трендом, бо люди щороку запитують мене про те, чи буде він цього року, коли стартує, куди надсилати свої роботи тощо».

Переможцями конкурсу у різні роки стали Сергій Борис, Василь Карп’юк, Катерина Бабкіна, Наталія Ткачик, Володимир Гарматюк, Русана Остапович, Тетяна П’янкова, Іванна Стеф’юк, Михайло Качанський, Ганна Черненко (Луганськ), Надія Позняк (Суми), Неоніла Яніцька (Хмельницький) та багато інших.

Для участі у творчому змагання потрібно надіслати один вірш про осінь на електронну адресу – ztochkyzoruoseni@ukr.net. Встигнути потрібно до 31 жовтня. «Ми трохи удосконалили конкурс, адже однією з його умов є те, що люди не висилають нам усе, що вони написали, спонукаємо їх обрати серед усіх своїх творів одну найкращу поезію про осінь», – роз’яснює Віталій Перевізник.

Поетичні твори оцінюватиме компетентне журі, яке традиційно очолює кандидат філологічних наук, письменник Іван Ципердюк. Консультанти конкурсу – доктор філологічних наук Роман Голод, докторка філологічних наук, письменниця Ольга Деркачова, літературна редакторка – кандидатка філологічних наук, поетеса, перекладачка Юлія Судус, координаторка – Дарина Перевізник.

Імена авторів найкращих віршів осінньої тематики оголосять 9 листопада, у День української писемності й мови. Переможці літературного змагання отримають цінні призи від Благодійного фонду «Наше Прикарпаття».

Редактор відділу газети “Галичина”