Для визначення найкращих книжок прикарпатських авторів за 2020-й цього разу було проведено не один, а два конкурси. Їх лавреатів визначали два різні журі, а відзначали так само у різних місцях. Спочатку в обласній бібліотеці для юнацтва нагородили переможців організованого ОО Національної спілки письменників України конкурсу на найкращі книжки письменників краю. І відзнаки «Книжка Прикарпаття-2020» були удостоєні п’ять авторів у чотирьох номінаціях: «Проза» – Марія Дзюба за книжку «Писане серце»; «Поезія» – Іван Війтенко та Василь Лесів за збірки віршів відповідно «Коромисло вічності» й «Суголосся»; «Документальний роман» – Василь Нагірняк за книжку «Цвіт сльози»; «Фольклористика» – Михайло Буджак за збірку притч Покуття «Сім вервиць».
А в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулося урочисте нагородження лавреатів конкурсу «Найкраща книга Прикарпаття-2020», ініційоване Товариством письменників і журналістів ім. І. Франка за підтримки ОО Національної спілки краєзнавців України й управління культури національностей та релігій ОДА. На початку дійства один з його модераторів – голова цього товариства літературний критик та есеїст Євген Баран зазначив, що, власне, проведений уже п’ятий рік поспіль конкурс «Найкраща книга Прикарпаття» має широке коло номінацій для видань як творів художньої літератури, так і краєзнавчих, адже серед його засновників значиться і ОО НСКУ, себто номінуються на найкращу книгу року також автори книжок краєзнавчої тематики, причому не лише члени НСПУ.
Тож модерували цей захід з відзначення переможців нинішнього ювілейного конкурсу, вітали їх та вручали диплом «Найкраща книга Прикарпаття-2020» і голова ОО НСКУ Михайло Косило, заступник начальника управління культури, національностей та релігій ОДА, депутат обласної ради Мирослава Корнелюк, директор ОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій, заступник голови НСПУ, головний редактор журналу «Перевал» Ярослав Ткачівський. Він зокрема висловив побажання на адресу обласної влади, щоби вшанування лавреатів наступних таких конкурсів ставало масштабнішою, аніж дотепер, подією в житті краю; щоб їх нагороджували хоча б невеликими грошовими преміями з огляду на те, що нині не зрідка видання своїх книжок авторам доводиться оплачувати з власної кишені; щоб випускати за рахунок обласної програми книгодрукування альманахи з тими творами (чи їх уривками), що побачили світ у книжках, визнаних найкращими.
Визначити переможців конкурсу серед чималої кількості видань, розмаїтих за тематикою і жанрами, членам журі було нелегко, тому вирішили розширити перелік звичних номінацій і удостоїти відзнаки 16 учасників конкурсу. Отож ними стали в номінаціях: «Проза» – Марія Вайно за новий роман «Нотатки її життя, або Кохання в запропонованих обставинах»; «Щоденникова проза» – Михайло Верес за книжку «Повернути на правий бік»; «Поезія. Ліричний вірш» – Богдан Томенчук за збірку «Переступний день»; «Поезія. Верлібр» – Василь Мойсишин за збірку віршів «Матерія»; «Поезія. Дебют» – Ігор Мочкодан за книжку «КругОгляд»; «Читацькі симпатії» (із врученням диплома ОУНБ ім. І. Франка) – Юлія Судус за збірку віршів «О пів на сонце». Переможцем у новій номінації – «Гумор і сатира» журі назвало Василя Бабія, автора книжки «Насолода абсурдом». У номінації «Спадщина» лавреатом конкурсу визнано Степана Хороба, як голову редакційної колегії масштабного видання – зібрання творів Василя Стефаника у 3-х томах, 4-х книгах.
Переможцями стали в номінаціях: «Публіцистика» – Ігор Костюк за «Нотатки на полях» (він пише на теми прикарпатського футболу); «Документально-історична література» – Володимир Качкан за «Паралелі і меридіани ІФНМУ»; «Історико-краєзнавча література» – Іван Монолатій за «Зоосад революції». У номінації «Народознавство. Краєзнавство» названо таких авторів та їхні книжки: Ігор Любчик – «Лемківські долі: Трагізм і пам’ять поколінь»; Василь Скригунець – «На чатах оберегів предковічних»; Любов Соловка, Олег Жерноклеєв – «Крихівці: коріння, що воскресає, оживляє, творить»; Петро Сіреджук – «Галицька Гуцульщина доби Західно-Української Народної Республіки». У номінації «Мистецтво» журі визнало лавреатом конкурсу Олексія Сердюка за його фотоальбом «Графіка. Малярство. Мистецтво. Різьба». Звичні для цього конкурсу номінації доповнили ще однією – «Бібліографія», в якій було презентовано упорядкований докторкою мистецтвознавства Віолеттою Дутчак і завідувачкою відділу літератури з питань мистецтва ОУНБ ім. І. Франка Вірою Хімейчук бібліографічний покажчик «Життя у творчому горінні», виданий бібліотекою до 65-річчя докторки мистецтвознавства, професорки заслуженої діячки культури України Ганни Карась.
Розгорнута в залі книгозбірні тематична виставка видань, визнаних найкращими, доповнила урочистість з оголошенням його переможців, врученням почесних відзнак. У дійство, в якому взяли участь письменники, журналісти, краєзнавці, історики і просто небайдужі читачі, яскраво вплелися і власні пісні письменника й аматора сцени Володимира Гловацького, виконані ним під музичний супровід. Як автор пісенника «Криниця роду» він також став лавреатом престижного конкурсу в номінації «Пісенний збірник».