Означену в заголовку цифру озвучили на онлайн-пресконференції в Києві чільників Національної служби здоров’я України (НСЗУ) та керівників її міжрегіональних департаментів щодо результатів перших трьох місяців роботи Програми медичних гарантій в Україні.
Зокрема за надання спеціалізованої медичної допомоги 65-ти закладам Івано-Франківської області НСЗУ виплатила понад 481,7 млн грн; за надання екстреної медичної допомоги – понад 53,5 млн грн. А за допомогу, надану пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього, медичні заклади Прикарпаття отримали від НСЗУ більше 120 млн грн – за цим показником, до речі, наш регіон посідає друге місце у країні.
Отже, всього вийшло майже 655,3 млн грн. А за словами Мар’яни Возниці, директорки Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ, який опікується 477-ма закладами охорони здоров’я восьми областей на Заході України, у тому числі й Івано-Франківської, західні регіони держави займають провідні позиції за низкою показників зі сфери охорони здоров’я. Скажімо, найбільше лікарень, які надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, на Прикарпатті – 14 медзакладів. За тим пакетом послуг вони сукупно отримали понад 6,3 млн грн.
Під час прес-конференції журналістам розповіли і про перші досягнення та складнощі другого етапу трансформації системи охорони здоров’я, про те, як приватні медичні заклади долучаються до змін. Дізналися представники українських медіа і про те, якою буде Програма медичних гарантій (ПМГ) у 2021 році. Адже НСЗУ вже подала до МОЗ бюджетну декларацію на неї на наступний рік.
Загалом ПМГ-2021 пропонує ще дужче наблизити медичну допомогу до пацієнта, зокрема передбачає лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному (!) рівні, впровадження мобільної (!) психіатричної допомоги, розвиток медреабілітації та розширення програми реімбурсації «Доступні ліки».
«Місія Програми медгарантій – трансформувати систему так, щоб дати надійну опору пацієнту, якого спіткало лихо, захистити людину, – стверджує керівниця Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан. – Це свого роду страхова компанія, що може оплатити ваше лікування. Водночас медична реформа надала закладам автономію, незалежність для розроблення власної стратегії обслуговування пацієнтів…».