Підсумки й результати. Руслан Марцінків звітував перед міською громадою

Спочатку відзвітувавши про діяльність виконавчих органів перед Івано-Франківською міською радою на її 38-й сесії, міський голова Руслан МАРЦІНКІВ минулого тижня прозвітував і перед міською громадою про результати своєї річної праці. Таким чином, він виконав вимогу ст. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка зобов’язує представників місцевої влади бути підзвітними і підконтрольними територіяльній громаді. Звіт міського голови у філармонії 25 жовтня навіть викликав певною мірою ажіотаж, бо зала була вщерть заповнена жителями громади, багатьом із них довелося стояти.

Руслан Марцінків свій звіт перед громадою розпочав з найважливішого нині пріоритету – допомоги Збройним силам України та військовим. Головне завдання Івано-Франківська – бути надійним українським тилом, вважає очільник громади. Від початку 2023 року розташовані на території міської громади військові частини отримали субвенції з міського бюджету на понад 100 мільйонів гривень. «А другий важливий напрям – це закупівля та передача військовим тих речей, які за кошти міського бюджету можна купувати. Це квадрокоптери, різне спорядження та, зрештою, навіть військова форма. Відкрию вам таємницю: на жаль, ми змушені були навіть військову форму шити на підприємствах Івано-Франківська й передавати нашим військовим», – розповів міський голова. Третім напрямом допомоги військовим він назвав фінансову підтримку кожного бійця з міської громади, який захищав чи досі захищає Україну, та їхніх родин. Це десятки програм підтримки сімей воїнів, які тепер перебувають на військовій службі, допомога родинам зниклих безвісти або загиблих військовослужбовців і т. ін. Неабиякою підтримкою є виплата на спорядження в розмірі 20 тисяч гривень кожному воїнові. За словами Р. Марцінківа, цю допомогу отримали вже понад 2,6 тисячі бійців із міської громади й ще 2 тисячі отримають таку виплату до кінця року.

Міські програми підтримки військових та їхніх сімей є важливими, стверджують самі захисники. Під час звіту у відеозверненні вони дякували громаді та міському голові. «Завдяки вашій допомозі ми маємо одне з найкращих угруповань та ситуаційний центр. Ми ефективно знищуємо ворога. Завдяки цьому в нас найменші втрати серед особового складу в смузі оборони. Ми надзвичайно вдячні вам за підтримку!» – звернувся до учасників слухань командир 78-го окремого батальйону 102-ї бригади ТрО Андрій Тірон.

Ще одним важливим напрямом роботи Руслан Марцінків називає доступність Івано-Франківська. Насамперед це можливість для вільного пересування, адже кількість поранених військових у міській громаді зростає, і громада повинна зробити для них проживання в місті комфортним. Нинішнього року у Франківську облаштовують понад сотню понижень на дорогах та тротуарах. Грамотно та ефективно це зробити допоміг радник міського голови екскомандир роти Національної гвардії України Юрій Гапончук, який на війні втратив ногу, а тому до можливости вільного пересування в місті є дуже чутливим.

У соціальній сфері місто попри війну далі розвивається, наголосив Р. Марцінків. У такій галузі, як освіта, – це облаштування укриттів та забезпечення очної освіти для дітей, організація безоплатного харчування для дітей пільгових категорій, запровадження стипендій для талановитих учнів і студентів, продовження ремонтних робіт у закладах освіти, зокрема за програмою НЕФКО, і т. ін. Окрім того, у співпраці вдалося відкрити нові дитячі садки в мікрорайоні «Опришівці» та с. Микитинці.

Медична галузь теж є серед міських пріоритетів, отож у кожному закладі вдалося провести низку ремонтних робіт, закупити чимало професійного обладнання та навіть відкрити нові відділення, як-от реабілітаційні в дитячій і центральній міських лікарнях. Міська влада надає велику увагу оновленню медичних закладів для належного лікування та реабілітації цивільних і військових.

Міський голова подякував жителям громади за підтримку, нагородив волонтерів і тих, хто щодня працює й зміцнює український тил в Івано-Франківську. Зокрема відзначив директора КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Тараса Масляка й нагородив його відзнакою «Гордість громади». Наприкінці звіту міський голова виділив час для спілкування з жителями громади та відповідав на запитання із зали.

Жителі міської громади назагал позитивно оцінюють роботу міського голови, схвалюють визначені пріоритети в житті громади та поділяють спільні цінності. Люди вважають, що міська громада має й надалі докладати максимум зусиль для пришвидшення перемоги України над віковічним ворогом. «Допомога військовим – у першу чергу! Я цілком підтримую це. Також я задоволена роботою нашого мера», – сказала іванофранківка Оксана Рудницька. «Жаль, що не було більше часу про все розказати, тому що в місті дуже багато роблять і для армії, і для України, і для нашого міста, і для нашої громади», – наголосив житель Івано-Франківська Петро Яремчук. «Місто піднімається, справді гарне європейське наше місто, – вважає пенсіонерка Стефанія Нич. – Але зараз найперше – це працювати на перемогу. Дуже велику допомогу місто надає й військовим, й сім’ям військових. І вони вдячні за це…»

Очевидно, що наступний 2024-й теж буде роком спільної роботи на перемогу, бо лише всім нам разом можна її здобути, зазначив насамкінець міський голова Р. Марцінків.

Підзвітність посадових осіб перед територіяльною громадою є реальним демократичним механізмом та індикатором відкритости місцевої влади, вважать громадські активісти. «У результаті проведеного дослідження варто відзначити й позитивні приклади щодо звітування голів громад та депутатів міських рад. Мова йде про такі міста, як Краматорськ, Львів, Чернівці та Івано-Франківськ. У цих містах врегульовано питання звітування депутатів ради та міського голови», – ідеться на одному з популярних інтернет-ресурсів для громадських організацій. Отож Івано-Франківськ і в такій справі називають серед перших в Україні.