Україна не відстає від сучасних світових тенденцій у науці та розробці, багато інноваційних проектів від українських брендів уже давно отримали визнання, довівши свою ефективність. На днях міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Фонд розвитку інновацій назвав 15 кращих українських стартапів, які мають великі перспективи або змінюють світ навколо нас вже сьогодні.
Номінанти і переможці
Одним із головних світових трендів останніх років є активне освоєння штучного інтелекту, а аналітики та експерти називають десятки перспективних стартапів у цій галузі. З кожним роком інструменти ШІ підтверджують свою ефективність на практиці, залишаючи свій слід у роботі будь-якої системи. Одним із прикладів у 2023 році може стати індустрія азартних ігор, де ШІ вдосконалює набір маркетингових інструментів, які роблять майданчики на кшталт Ельслотс казино по-справжньому оригінальними.
Претенденти на звання кращого стартапа року реалізовували свої проекти в різних сферах - екологія, бізнес, технології. Абсолютно кожен із них відзначався як високотехнологічне та прогресивне рішення для вирішення тих чи інших проблем. Наприклад, кращою розробкою за підсумками року було названо проєкт S.lab. Цей український стартап, заснований киянами Юлією Бялецькою та Євгеном Томіліним, зосереджений на виробництві екологічних меблів, декору чи навіть будівельних матеріалів. Основною сировиною для цього виступає міцелій грибів і стеблі технічної коноплі, а отриманий на виході продукт цілком здатний замінити пластик, але головне - розщеплюється в ґрунті за місяць-півтора.
У номінації «Засновник року» був відзначений Олександр Соболенко. Він є співучасником Releaf Paper, яка ще з 2020 року займається виробництвом паперу з листів дерев. Ідея отримала досить широке поширення в Європі, а в проєкт вкладаються більші інвестиції та гранти.
Соціально важливі рішення
У рамках премії USF Startup Awards 2023 також відзначено кілька стартапів, які мають важливу соціальну місію. Наприклад, «Новачком року» був названий проєкт Numo ADHD від українських розробників, який спрямований на те, щоб підвищити продуктивність людей із симптомами гіперактивності та проблемами з концентрацією уваги. Мобільний додаток являє собою список справ з елементами гейміфікації. По суті - публічні обіцянки виконати власні завдання, що і є мотивацією.
Приз у номінації “Волонтер року” без вагань був відданий стартапу ESPER BIONICS. Результатом запуску ідеї стали біонічні протези з інтуїтивним управлінням, а сам проєкт уже отримав визнання у всьому світі. Свій перший протез ESPER BIONICS представили ще у 2019 році, але їх сьогоднішній продукт - це складніший і технологічний пристрій.
Серед інших стартапів, які отримали нагороди у своїх областях, відзначені також:
- Techosystem;
- LIFT99;
- Haiqu;
- Uspacy та інші.
Окремої уваги заслуговує номінація “Герой екосистеми” - їм став кожен український захисник, який сьогодні боронить Україну.
Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри.