Івано-Франківщину з робочим візитом відвідав Президент України Петро Порошенко. Цього разу у програмі його перебування в області не було традиційних відкриттів соціальних об’єктів та довгобудів. Акцентом поїздки стали зустрічі з представниками громадськості. Зокрема, П. Порошенко зустрівся зі студентами та викладачами франківських ВНЗ, представниками ділових кіл, а також територіальних громад області. Двері ЄС та НАТО – відкриті для України.
Робочу поїздку Прикарпаттям Президент розпочав із вшанування пам’яті Героя Небесної сотні Романа Гурика. Разом із батьками Романа глава держави поклав квіти до пам’ятника студентам та викладачам, котрі загинули у боротьбі за незалежність України. Присутні вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання. Виступаючи перед студентами, П. Порошенко наголосив, що «саме молоде покоління визначає курс держави». Він нагадав, що саме студенти були першими, хто вийшов на захист європейських цінностей і європейського майбутнього України під час Революції Гідності.
Після тривалої промови, в якій Президент розповів про успіхи та невдачі останніх років, він відповів на запитання студентів. Зокрема висловив переконання, що Європа без України не може бути повноцінною. «Щодо руху України до ЄС та НАТО. Не вірте нікому, хто каже, що вступ України до ЄС і НАТО є неможливим. Це просто неправда. Це нам намагаються обрубати крила. Твердо переконаний, що як тільки ми будемо відповідати критеріям, які необхідні до вступу до ЄС, це питання буде поставлено відповідно до статі 49 Римського Договору. І ми отримаємо рішення. Без сумніву. Чому? Бо Європа не є повноцінною без України. І Європа в тому так само зацікавлена, як і Україна зацікавлена бути повноцінним членом Європейського Союзу», - наголосив глава держави.
При цьому П. Порошенко зазначив, що він ініціював зміни до Конституції саме для того, щоб гарантувати незмінність європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України. Також він нагадав свою участь в останньому Саміті НАТО в Брюсселі, коли «19 лідерів держав і урядів виступили за те, щоб тримати двері НАТО для України і Грузії відкритими».
Росія використовує методи Геббельса
Президент зазначив, що Україна так само, як і весь світ зіштовхнулася з масовою пропагандою та розповсюдженням фейкової інформації, яку використовує Росія у гібридній війні з нашою країною. Відповідаючи на питання: як Україні протидіяти масштабній пропагандистській антиукраїнській кампанії, що розв’язана Росією, адже вона використовує методи пропаганди, схожі на ті, які використовувалися пропагандистом нацистів Йозефом Геббельсом, погодився із таким порівнянням. «Чи є це проблема України, або тільки України? Ні. Всі зараз говорять про втручання Росії у вибори в США. Всі говорять про втручання Росії в референдум в Нідерландах. Всі говорять про втручання Росії в Брекзіт про вихід з Європейського Союзу», - заважив він. «Все, що можна зруйнувати, будь-які системи, які базуються на західних цінностях – у Росії наче кістка в горлі. Саме тому зараз ми всі об’єднуємося для того щоб протистояти унікальній політиці дезінформації. Коли використовуються демократичні стандарти для того, щоб зруйнувати демократію», - сказав глава держави.
П. Порошенко нагадав, про заборону трансляції в Україні російських пропагандистських каналів, бо вони не є засобами масової інформації, вони є пропагандою ворога. Так само і були заборонені російські соціальні мережі, бо вони були базою, яка в повній мірі використовується ФСБ. Глава держави подякував студентам за підтримку пріоритетів, які є визначними для державотворення. «Чи може бути держава без мови? Ні. Це Колосс на глиняних ногах, якого дуже легко знищити. Чи може бути держава без армії? Ні. Якби ми були членом Воєнного союзу, ще б так сяк… А коли ми віддали ядерну зброю і нічого не отримали навзаєм. Будапештський меморандум виявився папірцем. І армію розкрали і знищили. Саме існування нашої української держави виявилося під питанням», - зазначив він.
Середня зарплата – 10 тисяч гривень
На зустрічі з представниками ділових кіл. Глава держави відзначив важливу роль бізнесу в напрацюванні стратегії реформування економіки України. «Коли мене питають, що робити зараз, коли внаслідок нібито відкриття кордонів велика кількість українців виїжджає на роботу за кордон, я завжди відповідаю, що є два шляхи: повернутися до СРСР і встановити «залізну завісу», або підвищити зарплату разом з продуктивністю праці всередині країни». Глава держави також відзначив важливість детінізації заробітних плат. За його словами, в першому кварталі 2019 року Україна має всі шанси встановити середню зарплату на рівні 10 тис. грн. Президент зауважив, що такі темпи мають зберігатися, щоб виграти у конкуренції за робочу силу.
Місцеві фінанси: під контроль громади
Під час засідання Ради регіонального розвитку області Президент повідомив, що «днями було запропоноване одне з важливих рішень для поглиблення процесу децентралізації, а саме – зростання ролі громадського контролю у цьому процесі». «Громада може на власні очі побачити і належно оцінити і заробітні плати керівників, і суми на депозитах», - повідомив Президент. При цьому він зазначив, що з моменту децентралізації заробітна плата селищного голови зросла в кілька разів, але це часто не призводить до ефективного використання коштів місцевих бюджетів та вирішення невідкладних проблем громади. Петро Порошенко закликав громадян жорстко вимагати змін у житті міст і сіл, наполягати на використанні коштів для вирішення найгостріших проблем. «Аргумент, що грошей немає – більше не працює. Президент через децентралізацію гроші дав», - додав він.
Дати відсіч популістам
Петро Порошенко заявив, що за всіма прогнозами, протягом найближчих років в Україні триватиме економічне зростання. «Ми робимо титанічні зусилля для покращення інвестиційного клімату, щоб бізнес приходив в Україну і щоб комфортно себе почував. Економіка відновиться і піде вперед, якщо на виборах відповідальні політики і виборці дадуть відсіч демагогам і популістам, якщо суспільство не дозволить зруйнувати так важко досягнуту макроекономічну стабілізацію», - сказав Президент. Він нагадав, що у 2014-2015 роках банківська система на 80% була неплатоспроможною. За його словами, завдяки ефективним та професійним діям влади вдалося «видалити цю ракову пухлину, яка вразила усю фінансову систему країни».
300 мільйонів – на медицину
Глава держави заявив, що одним із пріоритетів програми реформ в державі є розвиток сільської медицини. Зокрема, Державним бюджетом на сільську медицину з програмою телемедицини у Івано-Франківській області передбачено 295,7 млн. грн. Ці кошти будуть спрямовані на будівництво 26 амбулаторій сімейної медицини для надання первинної медико-санітарної допомоги. «Сільська медицина – це не просто машина швидкої допомоги чи відремонтована, або побудована амбулаторія, або найпростіший комплект для діагностики. Це телемедицина – коли пенсіонерці стало зле, вона завернулася до медичного працівника і завдяки телемедицині вона може якнайшвидше отримати консультацію лікаря з районного центра, або з обласного центра, або з Києва. Уявіть, скільки життів буде врятовано через запровадження президентської програми сільської медицини», - сказав Петро Порошенко.