Перший «Медіасніданок з митрополитом». Відзнаку з нагоди Дня журналіста отримав і колектив редакції газети «Галичина»

Напередодні Дня журналіста представників івано-франківських засобів масової інформації запросили до духовної семінарії УГКЦ на перший «Медіасніданок з митрополитом» – такий захід, за задумом його організаторів, має стати традиційним. Спершу було відправлено молебень, який очолив архієпископ і митрополит Івано-Франківської архієпархії Української греко-католицької церкви владика Володимир ВІЙТИШИН у співслужінні священнослужителів департаменту інформації архієпархії. Розпочався він молитвою до Христа Чоловіколюбця, яка зазвичай лунає в усіх церквах у червні. Після спільної молитви за журналістів митрополит так звернувся до присутніх:

– Я дуже радію, що ми пліч-о-пліч йдемо по житті, де є багато різних викликів. Згадаймо, як спершу в часі пандемії було складно орієнтуватися. Але здається, що за той час ми, шукаючи Господа, стали ближчими до Нього. Сьогодні ми молимося за вас та дякуємо Богові за вас! Хай Господь допомагає у вашій праці, а також і в сімейному житті. Коли ваше серце щасливе, ваша праця теж буде щасливою. Хотілося б, аби ми з вами підтримували людей, щоб наше слово давало надію на життя…

Владика Володимир Війтишин привітав журналістів із професійним святом, подякував їм за плідну співпрацю з Церквою і нагородив редакції друкованих та електронних ЗМІ, інтернет-видань Митрополичою грамотою. Відзначено і колектив газети «Галичина». «Працівники засобів суспільної комунікації покликані сумлінно та віддано формувати, зміцнювати і розвивати суспільну думку, засновану на правді, любові до ближнього та до Бога, – йдеться у відзнаці. – За ваші щоденну клопітку працю, високий професіоналізм та збереження свободи слова складаємо слова подяки й висловлюємо наші щирі вітання з нагоди Дня журналіста. Нехай Всемилостивий Господь щедро обдаровує вас Своїми благодатями за молитвами Пресвятої Богородиці та всіх святих. Благословення Господнє на Вас!».

– Сьогодні я хочу ще раз подякувати всім вам за цю нашу спільну працю, яку ми робимо для суспільства, – зазначив на зустрічі з журналістами директор департаменту інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ о. Іван СТЕФУРАК. – Церква вбачає у вас не пасивних передавачів інформації, а креативних співтворців у поширенні культури, духовності та добрих діл серед людності. Прикладом цього може слугувати і наша діяльність під час пандемії COVID-19. Кожен крок, що ми як Церква робили для медиків, малозабезпечених, нужденних осіб, ви детально описували та доносили до всіх людей, створюючи контент, який усім додавав надії…

У контексті зустрічі, головну тему якої можна окреслити як «Відкриті двері Церкви», журналістів поінформував про функціонування всіх структур архієпархії віцееконом о. Віталій МАКСИМІВ.

– Наша архієпархія УГКЦ, – сказав він, – активно проводить соціальне служіння. Зокрема, з благодійних і зароблених коштів ми передали для потреб української армії майже 2,86 млн грн, на боротьбу з коронавірусною інфекцією – 3,7 млн, на будівельні матеріали та продуктові набори потерпілим від паводка – 565 тис., на харчування малозабезпечених і бідних людей – 923 тис. грн…

Архієпархія також здійснює кілька соціальних проєктів, одним із яких є Католицький ліцей на вул. Шевченка в Івано-Франківську. Священнослужитель спростував поширену серед деяких жителів міста думку, що це, мовляв, «школа для багатих»:

– Насправді це заклад для дітей обдарованих, а не з багатих сімей. Оплата за навчання хлопчиків і дівчаток становить лише 28 відсотків витрат на утримання ліцею. Крім того, тут діє система зниження оплати за навчання дитини, якщо її батьки не мають відповідної фінансової можливості. Та й саму реконструкцію приміщення під освітній заклад здійснено переважно за кошти закордонних грантів, українських інвестицій фактично не було. Саме тому в ліцеї створено амортизаційний фонд, щоб за якийсь час ми могли зробити там ремонт…

Оскільки архієпархія не мала, як інші великі профільні структури, власного медичного закладу, то свого часу виникла ідея побудувати клініку. Спочатку напрям її роботи був суто консультаційним, пацієнти максимум що могли тут зробити – це УЗД.

– З часом у людей з’явилася зацікавленість до Центру Святого Луки, до того, щоб лікуватися саме у нас, – каже о. Віталій. – У закладі запровадили систему двох прайсів, тобто пацієнт, котрий має можливість, сплачує за лікування повну суму, а хто такої можливості не має, той платить лише половину суми або й не платить зовсім. А свій чистий дохід клініка генерує в соціальну допомогу громадянам, які того потребують. У планах керівництва архієпархії – відкрити лікарню, яка надаватиме пацієнтам повний спектр медичних послуг…

У Рекреаційному центрі, розташованому в урочищі «Підлютому», яке було улюбленим місцем відпочинку митрополита Андрея Шептицького, тепер проводять християнські табори для хлопчиків і дівчаток. «Там дуже гарні умови, які є далеко не в кожному дитячому таборі на Прикарпатті», – додав священнослужитель.

А ще архієпархія має таке джерело доходу, як готель «Станіславів». Також її віцееконом представив працівникам ЗМІ низку майбутніх проєктів, над якими тут планують працювати.

– Є мрією митрополита Володимира, щоб архієпархія мала повний освітній комплекс: дитячий садок, молодшу і старшу школи. У сфері освіти й виховання наступним нашим кроком буде відкриття дитсадка на 120 місць. Нині в Івано-Франківську відчутна велика проблема з дошкільними навчальними закладами: третина дітей не може туди потрапити – надто довго перебуває на відповідному обліку. Хоча й наявні ДНЗ набирають дошкільнят більше від тієї кількості, на яку вони розраховані. Тож ми хочемо долучитися до розв'язання цієї гострої для міста проблеми, – сказав о. Віталій Максимів.

Ще один проєкт, який передбачають реалізувати, – це будівництво студентського гуртожитку. В ньому, відповідно до задуму керівництва архієпархії, зможуть безоплатно проживати найкращі студенти різних вишів, котрі не є іванофранківцями.

Заслужений журналіст України, спецкореспондент газети "Галичина", заступник голови Івано-Франківської міської «Просвіти», член НСПУ і НСЖУ.