Перше соціальне ательє в Івано-Франківську. Руслан Марцінків: Соціальне підприємництво – одна з тих добрих справ, які робимо спільно з міжнародними організаціями

В Івано-Франківську почало працювати перше соціальне ательє, яке займається пошиттям і ремонтом одягу та речей для військовослужбовців, переселенців та малозабезпечених громадян і вже встигло виконати перше замовлення – виготовило 69 зимових спальників для наших вояків на передовій.

Наразі ательє, яке розташувалося на другому поверсі ТЦ «Велес» на вул. Вовчинецькій, 225, має 10 професійних швейних машин. Їх придбали в рамках проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», який спільно фінансує Європейський Союз та уряд Німеччини й реалізує німецька компанія «Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» («Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)»).

Проєкт з однойменною назвою «Соціальне ательє» втілює в життя ГО «Громадський центр «Еталон» за підтримки компанії «GIZ». Це відповідає меморандуму про партнерство та співробітництво ГЦ «Еталон» з виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради, а також «Програмі підтримки малого підприємництва в м. Івано-Франківську», у виконанні заходів якої бере участь ця громадська організація.

Пошиті для фронтовиків спальні мішки виготовлено зі спеціальних ковдр, тому вироби відповідають усім технічним нормам. Невдовзі ательє пошиє кілька десятків комплектів постільної білизни для Центру компактного перебування ВПО. Для цього вже закупили тисячу метрів тканини. 

«Увесь прибуток, який ми отримуватимемо, буде спрямовано на соціальні проєкти, які реалізує наша організація, – зазначила голова правління ГЦ «Еталон» Леся Аронець. – Крім надання послуг ремонту та пошиття одягу, ми проводитимемо й навчання кравецьких справ для охочих».

На своєму рахунку ГЦ «Еталон» має вже більше чотирьох десятків реалізованих проєктів, з яких три чверті – міжнародні. Його експерти в рамках програми «EU4Business конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» долучалися з травня по липень ц. р. до створення більш сприятливих умов для розвитку бізнес-середовища в міській громаді. В рамках цієї ініціативи за підтримки Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради ГЦ «Еталон» й отримав 10 промислових швейних машинок і відкрив свій новий структурний підрозділ, започаткувавши на його базі соціальне підприємництво. Головне завдання цього напряму роботи – залучити до кравецької справи жінок, які опинились у складних життєвих ситуаціях, та від отриманого прибутку організовувати проведення навчальних інтерактивних «Курсів крою та шиття» для жінок і дівчат з числа ВПО і найбільш вмотивованих працевлаштовувати на базі своєї швейної майстерні.

«Соціальне підприємництво – це дуже добра справа, особливо в сьогоднішніх умовах, коли треба підтримувати військових та внутрішньо переміщених осіб. І це одна із тих добрих справ, які ми робимо спільно з міжнародними організаціями», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.