Перипетії з утвердженням у суспільстві нового мовного закону завершив підпис Президента

Сьогодні Президент Петро Порошенко підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної. При цьому він заявив, що «закон не розколює націю, а об'єднує» й жодним чином не обмежує розвиток та застосування мов національних меншин.

По суті, глава держави поклав свій підпис на законодавчому документі відразу ж після того, як це зробив Голова Верховної Ради Андрій Парубій. А він підписав закон лише вчора. Доти ж не міг це зробити, оскільки на розгляді в парламенті перебували аж чотири проекти постанов, поданих представниками «Опозиційного блоку», які пропонували скасувати результати голосування за закон і цим самим блокували його підписання спікером. А коли народні депутати відхилили проекти «опоблоківців», голова ВР скріпив нове мовне законодавство Української держави своїм підписом.

Тепер же, коли закон підписав і Президент, на переконання А. Парубія, ще до кінця тижня його текст буде оприлюднено у газеті «Голос України». Правда, чинності закон загалом набуде, як регламентують його перехідні положення, через два місяці після публікації у парламентському виданні.

Втім, хоч як, а «закон про функціонування української мови як державної підписано! Всі сили пекла зібралися і робили все можливе, щоб цього не відбулося. Але всі їхні зусилля розбилися об твердість волі українського народу.

Як громадянин України Андрій Парубій хочу попередити всіх тих, хто раптом захоче переглянути закон про мову. Як тільки ви задумаєте ревізію державної мови – ви уповні відчуєте всю могутню волю і гнів українського народу! Застерігаю вас!

Сотні років вороги вбивали українську мову, але тепер ми більше не дозволимо зневажати та знищувати нашу українську мову – державну мову в Українській державі! – написав на своїй сторінці у Фейсбуці А. Парубій.

Нагадаємо, що 25 квітня український парламент ухвалив 278 голосами закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» після двох місяців роботи над документом. Усі прикарпатські нардепи підтримали мовний закон.

Ухвалений закон гарантує позиції української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Передбачено відповідальність посадовців за незнання мови, але вона діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону. Водночас закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами та вільного вживання мов національних меншин.

Вичерпніше про мовний закон читайте у газеті «Галичина» надалі.

Редактор відділу газети “Галичина”