Паперові трудові книжки та дипломи незабаром залишаться у минулому?..

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет запланував упродовж року поступово перевести в електронний формат документи, що стосуються кадрових питань в держорганах - це усілякі відомості, накази, особові (кадрові) документи, трудові книжки та навіть дипломи. Найближчим часом він пообіцяв скоротити в два рази кількість використовуваного в уряді паперу і перевести документи на цифрові носії.

Також зазначив, що потрібно поступово припиняти паперовий обіг документації в інших державних органах, адже лише на одну канцелярію щороку витрачається 50-100 млн. грн., а загалом по Україні на усі паперові носії інформації - близько мільярда грн.

Проте міністр акцентує увагу не лише на тому, що електронний варіант обігу документів врятує тисячі гектарів лісу, але й що таке нововведення спростить і роботу персоналу, який з ним працює, і життя самих громадян. Будь-яку довідку чи документ не потрібно буде шукати у величезних паперових архівах. Досить буде відкрити інформацію про конкретну людину у базі даних на комп’ютері.

Міністр уже запропонував кілька ключових змін у цій сфері:

  • заборонити подання документів при працевлаштуванні або на конкурси в паперовій формі (трудові книжки, декларації про доходи, ідентиф. коди), бо у всіх держслужбовців, чиновників і т. п. є електронний цифровий підпис, адже вони подають декларації у НАЗК в електронному вигляді;
  • перевести в цифрову форму весь обіг документів, які стосуються конкурсів, відпусток, відряджень, звільнень, найму працівників на роботу і т. п.;
  • оцифрувати архіви, скасувати закони, що зобов'язують зберігати паперові справи 75 років;
  • спростити чи скоротити схеми погоджень, за якими документи "ходять" по кабінетах;
  • створити єдиний реєстр держслужбовців

і ще багато інших речей...

На думку міністра Д. Дубілета, це має підвищити ефективність роботи і полегшити життя бізнесу та простих українців.

Для цього уряду і парламенту доведеться поміняти кілька законів і постанов, а також впровадити правильне ІТ.

В інтерв’ю з міністром Д. Дубілетом на телебаченні у програмі "Сніданок з "1+1" від громадян прозвучали слушні запитання щодо нововведення. Перш за все їх цікавило, чи забезпечить уряд захист такої важливої документації від кібератак з боку хакерів. Адже якщо не буде паперових варіантів дипломів, трудових книжок та інших документів, а в електронному варіанті їх буде знищено, як тоді людині доводити, що вона десь навчалася чи працювала і т. п? Тривожить українців і те, яким чином люди похилого віку, котрі не вміють користуватися комп’ютером, матимуть доступ до оцифрованої інформації своїх документів.

Міністр Кабміну у відповідь запевнив, що перш ніж переводити документацію в електронний варіант, держава подбає і про її кіберзахист. Також, що деякі документи залишаться на папері, щоб старше покоління могло нею користуватися.

Повний перегляд інтерв’ю з Д. Дубілетом - на сайті 1plus1.ua/snidanok-z-1-1

Кореспондент