Відчинений для коляди Палац Потоцьких презентує різдвяні інновації

На території палацу Потоцьких встановили скульптуру Святої Родини. Марія, Йосип та маленький Ісусик виконані у техніці орігамі, проте з бетону. І саме ця різдвяна композиція, за задумом її авторів та ініціаторів встановлення, має стати місцем колядування та створення атмосферних світлин як франківців, так гостей міста. Брама палацу Потоцьких буде відчинена до Водохреща з 12 до 18 год.

За словами директора КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимира Гайдара, ідея встановити на території палацу Потоцьких скульптури Святої Родини та запросити всіх охочих сюди для колядування, виникла сама собою. Адже дуже важливо заповнити цей простір живою енергією.

«Це дуже трепетний момент, тому що не знаю, коли тут востаннє колядували. Не впевнений, що вояки мали здоров’я і бажання колядувати, хіба що ті, хто волею долі мусив залишатися тут на Різдво. Але так публічно для міста, ну хіба що пан Потоцький, – коментує Володимир Гайдар. – Як виникла ідея? Просто. Люди просяться сюди. Тож ми хотіли створити на Різдво відповідне середовище, щоб люди могли прийти сюди і поколядувати. Найважливіше – ми хочемо запустити в місті естафету «Прийди і подаруй свою першу коляду місту в палаці Потоцьких».

Перша коляда в церкві, перша родинна коляда, звичайно, за столом під час Святої вечері, а коли ви виходите в місто з родиною та гостями, заходите на територію палацу і тут, біля Святої Родини, колядуєте, фотографуєтеся, викладаєте світлини в соціальні мережі, а далі вже йдете тішитися в місто і передавати радість Різдва».

Попри те, що скульптури Марії, Йосипа та Ісусика виготовлено з бетону, вони виглядають, немов паперові. Таким і був задум. «У нас же «Простір інноваційних креацій», все має бути інноваційно, незвично і креативно, –коментує Володимир Гайдар. – І відповідно, побачити скульптури, які виглядають як паперові, але з бетону, як на мене, цікаве завдання як для скульпторів, так і для нас. Такий собі виклик. Тішуся, що все вдалося».

За словами заступника директора КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Михайла Дейнеги, ідея створення цієї композиції – показати Святе Сімейство очима дітей. «Це також орігамі, але створене з іншого матеріалу, нагадує те, що може зробити дитина власноруч, – зауважує художник. – На мій погляд, це дуже цікаво, тому що незвично і нетрадиційно, й водночас українські та християнські традиції збережено». Автори цієї оригінальної композиції Дмитро і Тарас Пилипонюки зізнаються, що перед тим, як перейти до роботи з бетоном, опанували мистецтво орігамі, хоча раніше не цікавилися ним. Загалом скульптуру Святої Родини створили за два тижні. Митці наголошують, що основний меседж їхньої роботи – об’єднати людей в коляді та запросити до палацу Потоцьких. Крім того, кожен охочий може принести сюди свою фігурку орігамі та загадати бажання. Скульптори переконані: чим більше їх буде, тим більше бажань здійсниться.

Щороку скульптурну композицію планують доповнювати новими персонажами, через рік тут мають з’явитися фігури трьох царів, а ще через 365 днів – ангели і всі інші персонажі різдвяного вертепу. Тож згодом на території палацу Потоцьких постане повноцінний різдвяний скульптурний ансамбль.

Редактор відділу газети “Галичина”