Особливості професії комплектувальника

Професія комплектувальника є загальногалузевою. Вона досить поширена, при цьому не потрібне спеціальне навчання. Ключові хитрощі вдасться освоїти за кілька днів. Переважно працівник працює на різних складах, при цьому часто поєднуючи свої профільні справи з обов'язками інших професій: комірників, вантажників тощо.

Відвідавши сайт Jobs.ua, можна переконатися, що робота комплектувальником дуже поширена. Вона нескладна, тому доступна кожному. Дана вакансія привертає як молодих студентів, яким потрібен додатковий заробіток, так і людей у віці. Головна вимога до працівника – зосередженість і швидкість виконання поставлених завдань. У багатьох компаніях робота проходить в денний час доби. Однак на деяких складах існують і нічні зміни.

Що входить в обов'язки

Основне завдання комплектувальника – розфасовка товарів. Він збирає замовлення на складі, після чого упаковує його й відправляє на видачу. Щоб стати хорошим фахівцем, необхідна уважність і відповідальність, щоб нічого не переплутати. Також потрібно бути добре ознайомленим зі специфікою товарів і роботою конкретного складу.

Співробітник повинен добре знати:

  • Асортимент продукції, яка присутня на складі. Треба розбиратися в особливостях її зберігання.
  • Специфіка товарів. Робітнику варто вміти відрізняти батарейки від акумуляторів та ін.
  • Прилади обліку. Зазвичай доводиться працювати зі спеціальним сканером, тому потрібно знати, як ним користуватися.
  • Методики пакування й маркування різноманітної продукції, а також способи її транспортування.
  • Правила обліку товарів та внесення інформації в загальну систему.

Зверніть увагу, що комплектувальник може працювати з важким вантажем. Тому працівник повинен бути в хорошій фізичній формі. Нерідко фахівці управляють спеціальною технікою, наприклад, навантажувачем.

Плюси та мінуси професії

До переваг спеціальності комплектувальника відноситься простота освоєння навичок. Це завдяки тому, що тонкощів дуже мало. Працювати потрібно переважно в приміщенні. При цьому в більшості випадків там хороші, комфортні умови, оскільки це необхідно для правильного зберігання товарів.

Особливості роботи комплектувальника залежать від специфіки предметів, що знаходяться на складі. Іноді потрібно виконувати завдання сидячи. Це переважно тоді, коли приміщення обладнане конвеєром. Однак в більшості випадків день проходить на ногах, тому від працівника вимагається хороша фізична витривалість.

Заробітна плата у комплектувальника середня. Однак вона багато в чому залежить від рівня компанії, яка наймає працівників. Перспективи у людини, яка обрала дану професію, досить хороші: можна стати старшим зміни, а також змінити профіль й надати перевагу логістиці або обліку.