Практика показує, що інтерес українців до фондового ринку поступово зростає. Люди замислюються над тим, як захистити свої накопичення від інфляції, як заробити в цей непростий час і забезпечити собі фінансову безпеку в майбутньому. При цьому більшість людей входять на ринок акцій як інвестори, але поступово, набравшись досвіду, стають трейдерами. У цій статті ми розглянемо, в чому полягає різниця між цими поняттями, а також наведемо кілька важливих порад для новачків.
Трейдинг: що це
Зазначений термін утворений від англійського слова trade, що в перекладі означає «торгувати». Він означає процес купівлі та продажу різних високоліквідних активів з метою отримання прибутку. Примітно, що трейдер укладає велику кількість угод (іноді — до декількох сотень за день), тобто фактично працює на біржі. Він торгує з ризиками на високій волатильності та на постійній основі.
Хто може стати трейдером? Для цього не потрібна вища освіта або якісь ліцензії. Досить пройти навчання основ трейдингу в Біржовому Університеті, і ви зможете працювати на біржах. Це один з найпростіших способів почати заробляти та забезпечувати свою фінансову свободу.
Інвестор діє трохи інакше. Він вибирає якийсь актив і просто купує його на біржі. Після цього він перестає бути активним, фактично просто тримаючи акції, валюту чи щось інше на своєму рахунку. Коли ціна сильно зміниться, то він продає актив і отримує прибуток. Час між угодами може бути досить великий, наприклад, кілька місяців або навіть років.

Основні різновиди трейдингу
Існує кілька типів торгівлі, які можуть застосовуватися трейдерами в роботі. Причому досвідчені гравці зазвичай комбінують кілька варіантів у своїй щоденній діяльності, що допомагає їм знизити ризики та збільшити прибуток. Розглянемо основні різновиди трейдингу:
- Свінг. Ця торгівля має свою особливість: різниця між покупкою активу і його продажем може становити декілька днів. Здебільшого для отримання прибутку доводиться орієнтуватися на графіки й тренди.
- Дейтрейдинг. Найпоширеніший варіант, коли відкриття і закриття угод відбуваються протягом одного робочого дня.
- Скальпінг. У цьому випадку термін життя угоди становить кілька секунд або хвилин. Цей варіант непогано працює в умовах волатильного ринку.
Існують і інші різновиди трейдингу, наприклад, високочастотний, середньостроковий тощо.
Поради новачкам
Далі ми наведемо кілька важливих рекомендацій, які слід обов'язково враховувати під час роботи:
- Обов'язково пройдіть навчання. Не починайте працювати, поки не розберетеся з основами, не розробите свою стратегію і не зрозумієте, як функціонує біржа.
- Не ризикуйте всім депозитом. Здійснюйте операції так, щоб у вас були різні активи. У разі, якщо щось піде не так, ви зможете перекрити втрати прибутком від інших угод.
- Вчіться знаходити тренди за графіком. Це дозволить вам заробляти більше. Також навчіться фіксувати прибуток і винагороджувати себе за успіх.
- Почніть працювати на звичайному фондовому ринку. Торгуйте акціями перевірених компаній. Вони хоч і мають малу волатильність, але при цьому приносять стабільний прибуток. Після отримання досвіду ви зможете працювати й з іншими активами.
- Розберіться з тим, як працюють усі ключові біржові інструменти. Це дозволить вам захиститися від ризиків, збільшити прибуток і автоматизувати багато процесів.
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете стати успішним трейдером і заробляти на біржі на постійній основі. Також не забувайте, що у гарного трейдера є власна філософія і він напрацьовує певні особисті навички, з яких можна виділити раціоналізм, дисципліну, стресостійкість і вміння швидко ухвалювати важливі рішення. Пробуйте, вчіться та розвивайтеся, і ви зможете забезпечити свою фінансову незалежність.
На правах реклами