Опухла щока – причини, що робити

Певний дискомфорт в ротовій порожнині у вигляді розпухання ясен і набряку щоки досить часто виникає після відвідування стоматологічного кабінету. Зазвичай дискомфорт і хворобливі відчуття проходять самостійно за 1-2 дня, але якщо опухла щока після лікування зуба, як можна пояснити це явище, що псує зовнішній вигляд обличчя, і що робити? Перше, що треба зробити - записатися на прийом до стоматолога в «Люмідент».

Причини появи набряклості

Опухла щока викликає у будь-якої людини занепокоєння, тому давайте розберемося, які фактори могли спровокувати набряк на щоці.

Однією з частих причин набряку і припухлості щоки є видалення зуба, і якщо процедура була проведена стоматологом правильно, то набряклість - це нормальна реакція на хірургічне втручання, в результаті якого були травмовані ясна і інші тканини ротової порожнини в зоні операції.

Важливо знати, що здоровий організм швидко справляється з болем, загоєнням ясен і пошкоджених тканин. Якщо набряк довго не проходить, це може говорити про наявність ускладнення у вигляді запального процесу після видалення зуба. У такій ситуації не має сенсу самостійно вживати заходів у пошуку відповіді на такі питання:

 • запалилася ясна і опухла щока що робити;
 • опухла щока, як зняти пухлину;
 • опухла щока, чим полоскати.

Вам необхідно звернутися за стоматологічною допомогою в клініку «Люмідент», бо причиною набряку і розпухання ясен може бути не тільки видалення зуба, а абсолютно інші чинники:

 • 1. скупчення гнійної рідини в тканинах;
 • 2. наявність гематоми;
 • 3. перелом щелепи.

Раннє звернення до стоматолога з приводу набряклості щоки гарантує високу ефективність лікування. Крім цього, припухла щока може бути симптомом пародонтального абсцесу. При цьому захворюванні гнійна рідина накопичується в пародонтальному кишені, в результаті чого з'являється набряк і щока роздувається.

Однією з причин абсцесу з розпухання щоки і болем є наявність зубних каменів на поверхні і в пародонтальних кишенях, що викликають набряклість щоки.

Стоматологи клініки «Люмідент» рекомендують своїм клієнтам регулярно проходити процедури професійної гігієни порожнини рота для запобігання розпухання і захворювань ясен.

Причиною набряку щоки і розпухання ясен може бути прорізування зуба мудрості, яке може супроводжуватися такими симптомами: утрудненим відкриванням рота, больовими відчуттями під час прийому їжі і навіть підвищенням температури тіла. У таких випадках проводиться видалення зуба.

До переліку причин набряку щоки стоматологи включають розвиток алергічної реакції, що виникає через деякий час після стоматологічного втручання, тому фахівці «Люмідент» рекомендують звертати увагу на симптоми, які можуть проявлятися:

 • слабкістю;
 • запамороченням;
 • блювотою;
 • діареєю;
 • головним болем;
 • ускладненим диханням.

Набряк щоки і розпухання ясен може виникати з різних причин, а поставити точний діагноз і призначити ефективне лікування, може тільки кваліфікований лікар.

Якщо у вас опухла щока, виникла набряклість, яка супроводжується одним з вищеназваних симптомів, негайно запишіться на прийом в клініку «Люмідент» і пройдіть відповідне лікування, дотримуючись рекомендацій стоматолога, щоб зберегти своє здоров'я і здоров'я своїх зубів! Не варто затягувати з візитом до лікаря!