Олексій Антипович: Такий феноменально високий рейтинг довіри до чинного керівника міста в Україні демонструють лише Івано-Франківськ і Чернігів

Про це свідчить опитування громадської думки іванофранківців і мешканців сіл Івано-Франківської міської ОТГ, яке 1–9 серпня провела соціологічна група «Рейтинг» (м. Київ). 88 відсотків жителів ОТГ з числа понад 80-ти відсотків тих опитаних, які 25 жовтня мають намір взяти участь у виборах міського голови і депутатів міської ради, на посаді міського голови Івано-Франківська знову бачать Руслана Марцінківа. А 73 відсотки опитаних переконані в тому, що місто розвивається в правильному напрямі. В ході вивчення суспіьно-політичних настроїв жителів Івано-Франківської ОТГ було опитано 1 000 респондентів, а похибка дослідження не перевищує 3,1 відсотка.

Отож роботою міського голови Руслана Марцінківа на цей час задоволені 90 відсотків жителів і лише 4 відсотки опитаних зазначили, що їм важко відповісти. Роботою міської ради задоволені 61 відсоток франківців. Якби вибори міського голови Івано-Франківська відбувалися найближчої неділі, то, як засвідчило опитування, з-поміж 10 потенційних кандидатів на посаду міського голови за нинішнього очільника міста Руслана Марцінківа проголосувало б 88 відсотків виборців Івано-Франківської ОТГ. Тобто фактично дев’ять із десяти.

Керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович, представляючи журналістам в Івано-Франківську результати соцопитування, звернув увагу на цікаву динаміку виборчих настроїв:

– Якщо ще 2018 року 46 відсотків іванофранківців вважали, що місто розвивається у правильному напрямі, а 34 з цим не погоджувалися, то вже у 2019-му і 2020 роках бачимо, що абсолютна більшість людей вважає, що напрям розвитку Франківська є правильним. Якщо подивимося на результати листопадового опитування (2019 р. – Ред.), то тоді рейтинг довіри у Руслана Марцінківа становив близько 83 відсотків. Тепер – 88. Можна, звісно, аналізувати, звідки береться електорат, але якщо рейтинг перевищує 75 відсотків, то йдеться про тотальну підтримку кандидата представниками всіх верств населення. Ми попросили респондентів вибрати одне з двох тверджень: «Я не проти, щоби діючий міський голова Р. Марцінків ще раз став мером» або «Я вважаю, що Івано-Франківську потрібен новий міський голова». Так ось, 84 відсотки мешканців Івано-Франківської ОТГ не проти того, аби Р. Марцінків ще раз став мером. І лише 13 відсотків опитаних вважають, що Франківську потрібен новий міський голова.

Такий феноменально високий рейтинг довіри в понад 80 відсотків до чинного керівника міста в Україні демонструють лише Івано-Франківськ і Чернігів, зазначив О. Антипович і звернув увагу на цікаву деталь: у жителів сіл Івано-Франківської ОТГ Р. Марцінків і партія «Свобода», яку він представляє, мають такий же високий рівень підтримки, як і в жителів міста. Перспективи партій провести своїх представників у депутати міської ради на виборах 25 жовтня керівник соцгрупи «Рейтинг» оцінив так:

– Партія «Свобода» має шанс отримати переважну більшість у міській раді нового скликання – наразі 51,4 відсотка виборців Івано-Франківської ОТГ готові підтримати її кандидатів у депутати. «Європейську солідарність» – 12 відсотків, «Слугу народу» – 7,5, «Батьківщину» – 7, «Голос» – 5. Решта партій не долає 5-відсотковий бар’єр на виборах до Івано-Франківської міської ради.