Нарешті відбулася історична знакова подія, якої так довго чекали українці, до якої йшли упродовж 30 років незалежності: Україна отримала офіційний статус кандидата на вступ до Європейського Союзу. Лідери країн ЄС на саміті в Брюсселі підтримали надання такого статусу для України.
Що це означає для нашої країни, які виклики чекають її на цьому шляху і скільки часу може піти на те, щоб вона стала членом ЄС, читайте в ексклюзивному коментарі політолога, наукового співробітника Київського університету ім. Бориса Грінченка Олександра ПАЛІЯ для газети «Галичина»:
– Це рішення означає, що Європа визнає Україну своєю, частиною європейської цивілізації. В умовах, коли Росія випиляла себе з людства, це означає формування чіткого цивілізаційного кордону, з Україною на боці Європи. Ми не потрапили по той бік цього муру, а по цей, ми на боці Європи і світла. Це означатиме, зокрема, посилену увагу до України з боку ЄС, потенційно дуже значні інвестиції у відбудову і в інфраструктуру України. Головні виклики – це необхідність виграти війну і повернути масимум окупованих територій. Але також дуже важливо здійснити швидкі й ефективні реформи. Щодо часових рамок, думаю, це буде шлях тривалістю приблизно 4-7 років.