У підземному переході «Вагабундо» письменник Олег Криштопа презентував яскравий роман «Братство», в основі якого – три томи матеріалів слідчої справи Кирило-Мефодіївського товариства. Це документальний роман, побудований на вивченні матеріалів слідчої справи, зокрема протоколів допитів, очних ставок, зізнань та доносів на «братчиків» — Шевченка, Костомарова, Куліша та інших, які опинилися в руках політичної поліції.
Ідея книжки, а також ініціатива її виходу належить адвокатському об’єднанню Моріс Ґруп /MORIS GROUP. Автор каже, що його здивувало і навіть трохи розсмішило те, що вірші Тараса Шевченка у справі перекладено російською і навіть зроблено їхній «мистецький аналіз». З інших деталей, котрі вразили Олега Криштопу, є факт того, що, скажімо, в ув’язнених були комфортабельні номери, їжу їм поставляли з ресторану, можна було навіть замовити вино.
Під час презентації роману присутнім запропонували експонати із приватної колекції унікальних видань «Кобзарів» Романа Ткача, побачити котрі можна було кілька років тому в Музеї мистецтв Прикарпаття, а також полотна із зображенням Шевченка.
Тарас Прохасько появу такого роману в Україні назвав унікальною, особливо за нинішньої ситуації, бо написано його в жанрі історичного репортажу і про події двохсотлітньої давнини, а ще – можна провести паралелі.
Олег Криштопа народився в Івано-Франківську, відомий як журналіст, пройшов курс навчання служби ВВС, лауреат конкурсу художнього репортажу «Самовидець» 2013 року. Він є автором восьми книжок, зокрема, художніх, репортажів, публіцистики. Роман О. Криштопи вийшов у проекті «Вавилонська бібліотека».