Огляд газети «Галичина» за 23 січня

Центральною темою номера виступає матеріал журналістки Оксани Ровенчак під заголовком «Щоб не збочити ні вліво, ні вправо», поданий у форматі авторського проєкту «Війна хрестами чорніє». Це – публіцистичні роздуми над нинішньою великою війною в Україні, нотатки про її правду й вигадки про неї тих, кому вона вигідна.

Зболене слово лавреатки премії НСЖУ «Золоте перо» торкається багатьох світлих і темних сторін української сучасності і не залишить байдужим нікого з тих читачів, кого хвилює доля нашої держави, хто й сам натикається на численні підводні камені в життєплині українського суспільства...

Своєрідним контрастним перегуком з цими нашими воєнними реаліями слугує публікація під заголовком «Бути пан’європейським синтезом». То перша частина тексту знаного дипломата Данила Лубківського, присвяченого розвиткові на наших землях державницької інтелектуальної думки ще від києворуських/давньоукраїнських часів. Ідеться насамперед про ту зовнішню ідею, генеровану народом Північного Причорномор’я, що проживав між Дунаєм і Доном, – нашими попередниками, – яку можна означити справдешнім руським світом на противагу тому механістично-штучному «русскаму міру», який московити сьогодні нав’язують світові…

Що перешкоджає прикарпатським громадам ще ефективніше працювати на підтримку ЗСУ, ніж вони працюють нині, і заразом вирішувати свої насущні питання? Про це, про відповідальність громад, які попри несприятливу фінансову політику владного Олімпу, провадять свою життєдіяльність на поступ держави й захист людей, про їхні економічні успіхи та перспективи розмовляють на шпальтах видання журналістка Оксана Процюк та виконавчий директор Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

Заінтригує читачів кореспонденція під назвою «Кому дістануться «мультидоларові» скарби», що порушує проблему розбазарювання «слугами…» українських надр, які за Конституцією належать усьому народові нашої держави й кожному її громадянинові зокрема.

Часопис також пропонує репортаж з економічного форуму «Зроблено в Україні – Прикарпаття-2025», що відбувся в Калуші, коротку розповідь під умовною рубрикою «Портрети наших захисників» про сержанта Богдана Антонюка із 50-го полку ім. С. Височана Нацгвардії, замальовку з міжрегіонального культурно-мистецького дійства, яким став ювілейний вечір в Івано-Франківську знаного поета Богдана Томенчука, іншу актуальну й цікаву інформацію.

Головний редактор газети "Галичина"