До уваги читачів – низка кореспонденцій редактора відділу соціальних розслідувань редакції Ігоря Лазоришина під загальною рубрикою «Територія напруги» – у ключі відомого «бренду» «Нотатки про деякі «порядки» та в рамках традиційного редакційного проєкту «З проблемами і болями – до «Галичини».
![](https://galychyna.if.ua/wp-content/uploads/2025/02/gazeta.jpg)
Зокрема в матеріалі «У люстрі безгосподарності» автор акцентує на довгочасній і тотальній занедбаності колійового зупинного пункту у Брошневі-Осаді. За листом до редакції нашого передплатника Степана Біланина з Верхнього Струтина журналіст привертає увагу до страхітливого стану шляхів автобусного сполучення між різними селами на Рожнятівщині. А за зверненням до редакції Івана Андрушка із Джурова наголошує на поштових огріхах із доставки преси, в тому числі й «Галичини», до передплатників як на Снятинщині, так і в інших кутках області.
Дедалі очевиднішою стає потреба створення в Україні уряду національної єдності, який, окрім усього іншого, переламав би тривожну тенденцію в нашому суспільстві – поступове зменшення обсягів допомоги Силам оборони України. Про це пише журналіст Іван Гаврилович в матеріалі «Працювати для українізації України» – нотатках із січневого зібрання активістів громадської організації «Коло старійшин Івано-Франківської області».
Проблеми органів місцевого самоврядування, пов’язані з непередбачуваними рішеннями влади та нестабільністю фінансування з державної скарбівні, порушує журналістка Оксана Процюк у публікації «Нові виклики у житті громад».
Під рубрикою «Полемічні нотатки» і заголовком «Політичне полювання на Драгоманова» журналіст Петро Парипа пропонує шанувальникам газети критичний аналіз 924-сторінкової монографії «Цюрихські метаморфози Михайла Драгоманова, або Історія одного задуму» (2023 р.) авторства відомого франківського літературознавця, доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Романа Піхманця.
Зацікавить читачів також розповідь журналістки Ольги Мончук про черговий новотвір українського кінематографу – авантюрно-романтичної комедії «Коли ти вийдеш заміж?», перегляд якої, на думку авторки, може слугувати певним антидепресантом в умовах нинішніх гнітючих воєнних реалій в Україні.
Її ж перу належить і кореспонденція «Про минувшину по-сучасному» – із презентації в обласному центрі Прикарпаття нового підручника з історії Івано-Франківська – «актуального і креативного», оздобленого навіть коміксами в ролі ілюстрацій, які доповнюють текстовий матеріал…