Щоб медичний заклад був фаховий, із сучасним обладнанням і професійними лікарями, йому не обов’язково бути столичним. У Надвірнянській центральній районній лікарні повірили в реформу і зробили цей заклад унікальним. Про нові будні, плани та виклики лікарні йдеться в інтерв’ю із заступником директора з медичної частини Іваном Меланюком “Діяти швидко і професійно”.
Поряд з нами живуть різні люди. Хтось заможний, а хтось ледве зводить кінці з кінцями. Є й такі, котрі конче потребують допомоги – і людей, і влади. Дві протилежні історії про ставлення до людської біди, про байдужість і небайдужість прочитаєте ви в “Галичині” - “Борисове новосілля” і “Журацькі погорільці”.
Тиждень тривав в обласному центрі фестиваль «Дні українського кіно”. Стрічки, показані на фестивалі, проаналізувала в статті “Шедеври, невдачі, тенденції” член Національних спілок кінематографістів та письменників України, кіносценарист, поет, прозаїк Марія ВАЙНО.
З умовами вступу до ВНЗ у 2021-му знайомить читачів журналіста Ольга Мончук.
“Постаті” – постійна рубрика “Галичини”. Ми маємо знати й шанувати всіх наших героїчних земляків-патріотів. Цього разу увазі читачів пропонуємо розповідь про чотаря УГА Дмитра Кочержука із Надвірної. Читайте: “Лицар Залізного хреста”.
Пандемія коронавірусної інфекції косить людство невидимою косою вже майже рік. Хтось десь за кордоном, на Заході, пробує створити протидію цій напасті. А ось київських лікарів з Міжнародного медичного центру «Смартмед» коронавірус не надто здивував – вони взяли «зібрані результати випробувань своїх противірусних ліків» і створили сенсацію... Поки весь світ чахне, поки карантин не пускає глядачів на футболи-хокеї й концерти, українські медики вже за пів року вилікували від цієї модної, як її ще йменують, «масонської хворі» і хасидів, і ченців, і військовиків в окопах, і навіть чимало літніх людей, яким за 70! Про цю сенсацію – матеріал «Наноеліксир від «корони».
Останнім часом світова преса вділяє чимало уваги суперечці між Києвом і Москвою за те, до чиєї національної спадщини належить борщ. Цей спір розпочався ще торішнього грудня, коли міністерство закордонних справ Росії назвало борщ «найбільш відомою й улюбленою стравою» російської кухні. У відповідь на те вже на початку 2020-го київський ресторатор Євген Клопотенко розпочав кампанію, аби домогтися від ООН визнання, що борщ походить належить до культурної спадщини Української держави. Про цю інформаційну війну читайте в матеріалі Святослава Отамана “Битва за борщ”.
Новини культури, спорту, поради на щодень – теж на сторінках свіжого номера газети.