17 січня минуло 100 років з часу заснування на європейських теренах Українського вільного університету – вищого навчально-наукового закладу, що весь цей час невтомно плекав кадри педагогічних і наукових фахівців із різних галузей української гуманітаристики, а ще став вікном у Європу для багатьох наших співвітчизників, присвятила «Галичина» статтю, що так і називається: «Вікно в Європу».
25 лютого українська громадськість відзначатиме 150-ту річницю від дня народження Лесі Українки. А в межах 29 січня – 3 лютого матимемо своєрідні «Дні ОУН» – 92-гу річницю з часу створення Організації Українських Націоналістів. Одну з перших у вітчизняній публіцистиці спроб означити націоналістичний світогляд великої української письменниці зробв Микола Сулятицький. Його матеріал «Убий, не здамся!» «Галичина» пропонує читачам.
Прикарпатці, як і українці загалом, з початку року активно протестують проти підвищення тарифів. 20 січня відбулася позачергова третя сесія обласної ради, на якій депутати схвалили звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію на рік на підвищення тарифів на енергоносії. Про перебіг сесії розповів Іван Гаврилович у статті «Загроза тарифного геноциду».
Чим глибше вчитуєшся в літописну минувшину України, точніше земель, які нині належать до її складу, тим дужче переконуєшся, що наша історія геть спотворена й міфологізована. А щоби крізь товщі цієї фальші проникнути до правди, потрібно проводити ціле детективне розслідування. Таке розслідування щодо особи київського князя Олега провів Василь Мороз. Читайте його матеріал «Змія «віщого» князя, або Як загинув перший український каган (цар царів, «повелитель семи кліматів всесвіту»)
Ми звикли вважати Калуш містом хіміків. Нині тут намагаються позбутися цієї багатолітньої некомфортної візитівки і відновити давній статус столиці дзвоноливарства на Прикарпатті, створюючи Музей дзвонарства. «Дзвони кличуть до Неба» - стаття Ігоря Лазоришина розповідає про плани калушан.
Про видатного українського художника шістдесятника Опанаса Заливаху тепло й щиро розповів читачам «Галичини» його учень художник Богдан Бринський в інтерв’ю Романа Івасіва «Велич і місія».
«Закохане меню» пропонує шанувальникам «Галичини» Ольга Мончук у своїй «Смачній Галичині». Цього разу вона присвячує випуск сніданкам – як у день святого Валентина, так і на щодень.
Новини політики, спорту, культури і багато цікавої різнопланової інформації почерпнете ви зі сторінок свіжого номера газети.