Огляд “Галичини” за 26 листопада

Останньої суботи листопада в Україні щороку вшановують пам’ять жертв голодоморів. Цій темі “Галичина” присвятила розлогий матеріал свого постійного автора зі США Ігоря Козловського “Чорна дошка”. Питання він розглядає під дещо іншим кутом зору. Невже i Чорнобиль, і голодомор – це кара за єврейські погроми на землях Східної і Центральної України?

Днями 85 років сповнилося професорові кафедри екології ІФНТУНГ Олегові Адаменку. Його гасло в житті: “Тільки вперед і тільки вгору”. Так назвав і інтерв’ю з цією неординарною особистістю журналіст Ігор Лазоришин.

Закінчується листопад. На носі зима. Тож немала ціна на газ турбує кожного українця. Яка ж собівартість блакитного палива в нашій країні? Відповідь на це запитання шукав журналіст Олег Басок і дійшов висновку, що собівартість газу в нас – то химерна річ, бо цифри експерти дають дуже різні. А ще з’ясував, що ми переплачуємо майже втроє за блакитне паливо. Читайте: “Ще один прихований податок?”

Допрем’єрний показ українсько-польсько-чесько-французького фільму-антиутопії «Номери» за однойменною п’єсою українського кінорежисера, сценариста й письменника, громадського діяча Олега Сенцова, яку він написав 2011 року, днями відбувся в Івано-Франківську в кінотеатрі «Космос». Побувала на ньому й поділилася враженнями з читачами “Галичини” в матеріалі “Маніфест проти тоталітаризму” Марія Микицей.

Про відзначення 135-річчя від дня смерті першого голови станіславської “Просвіти” Євгена Желехівського розповів Іван Гаврилович. “Рівною любов’ю обіймаю цілу Русь-Україну” – цими словами Желехівського автор назвав і статтю про нього.

Нині, коли і з роботою проблеми, й зарплати не надто високі, українці частенько вдаються до кредитів. Тим більше, що мало не з кожного вуличного стовпа, з екранів телевізорів та з радіоприймачів розповідають, як то легко взяти нині позику. Потрібні лише паспорт та ідентифікаційний код – і гроші в тебе в кишені. Але позичене треба віддавати, а це не всім вдається. І тоді життя боржника перетворюється на пекло: його тероризують колектори. Є надія, що в найближчому майбутньому із їхніми середньовічними методами буде покінчено. Як саме? Дізнайтеся з матеріалу Олега Баска “Борги наші…”

Осінь – пора яблучна. Тож і “Смачну Галичину” її постійна авторка Ольга Мончук нині присвятила цьому фрукту. Його можна використовувати як для приготування пирогів і тістечок, так і в салатах і навіть м’ясних стравах.

Про перше пленарне засідання першої сесії новообраної Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання, про новини спорту, культури, політики, теж прочитаєте на сторінках свіжого номера газети.