Огляд “Галичини” за 24 грудня

У нашому суспільстві знову, вже вкотре, активізувалися дискусії щодо найбільш прийнятної для українців дати святкування народження Ісуса Христа. Якого календаря маємо дотримуватися – григоріанського, як весь західний світ, чи юліанського – за прикладом Росії та ще кількох колишніх республік екс-СРСР? Тим паче, що віднедавна на офіційному рівні відзначаємо один із найбільших християнських празників двічі – спершу 25 грудня, відтак – 7 січня. Тож і з Європою, і з Московією? – запитує наш автор, голова Вченої ради Національного університету «Острозька академія», професор, заслужений діяч науки і техніки України, Петро КРАЛЮК.

«… Звернув увагу, що в нашому під’їзді оселилися нові мешканці. Якось по-сусідськи розговорилися…» Так починає свою теплу й щиру розповідь про переселенку з Луганщини Світлану Смигунову журналіст Ігор Никорович. Нині вона живе у Богородчанах. Про патріотку зі Сходу, її кохання, чоловіка, який воює проти російського агресора, синів читайте у матеріалі «Українка з Новопскова».

І на Прикарпатті нині працює проект «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (DECIDE), спрямований на підтримку впровадження двох найважливіших реформ – освіти й децентралізації. Про його основні завдання й напрями розповіла в інтерв’ю для «Галичини» громадська діячка, національна експертка та регіональна координатора проєкту Оксана Руда. Читайте: «З DECIDE – проти викликів» журналістки Оксани Процюк.

Останнім часом на Прикарпатті спостерігається деякий спад захворюваності на COVID-19. Та він тимчасовий – таку думку фахівців, висловлену на засіданні профільної депутатської комісії облради, озвучив для читачів «Галичини» Іван Гаврилович.

«Галицький книжник» традиційно знайомить прикарпатців з новими виданнями. Цього разу це книжки Михайла Вереса «Повернути на правий бік» і Василя Нагірняка «Цвіт сльози».

Унікальне видання презентували науковці Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника – «Зібрання творів Василя Стефаника» у трьох томах. Цим дійством, по суті, розпочали ювілейні заходи до 150-річчя з дня народження Василя Стефаника, яке відзначатимемо у травні наступного року. Як тривала робота над підготовкою видання, розповідає голова редакційної колегії тритомника, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури ПНУ ім. В. Стефаника Степан ХОРОБ. Читайте: «Без купюр та ідеологічних штампів».

Видатні постаті нашої історії, думки й болі, з якими звертаються до газети читачі, новини політики, спорту, культури теж не оминула своєю увагою «Галичина».