Огляд “Галичини” за 14 січня

«А що другий празник...» - святого Василія, колядують в Україні. Тож з нагоди свята свого патрона фронтовики капелан Василь Жупник та воїн-доброволець Василь Байда діляться з прикарпатцями роздумами про нинішній момент та майбутнє нашої держави в матеріалі Романа Івасіва «Україна в нас одна».

На Новий рік українці отримали «подарунок» - зростання тарифів одразу на газ, воду й електроенергію. Найдужче б’ють по кишенях ціни на газ – до 10 грн за куб. Тож низка протестів відбулася в різних містах. Вийшли на акцію й іванофранківці. Правда, їх було зовсім небагато. Решту задовольняє підвищення чи проблема в організації? Довідаєтесь із статті Ігоря Лазоришина «Тарифи газують, а іванофранківці почали розмовляти з владою мовою вулиці».

«Україна зіткнулася з великим викликом, коли Різдво Христове перетворюється на суто світське дійство без новонародженого Ісуса. Ми повинні внести контекст Спасителя в суспільство, яке гониться за комерцією й магією, втрачаючи зв’язок із Богом, Який Присутній тут і зараз». Це слова глави Української греко-католицької церкви блаженнійшого Святослава Шевчука. Думки з цього приводу читайте в матеріалі Святослава Отамана «Викрадене Різдво».

Гарвард, Єль… Хто не чув про ці найвідоміші університети? І, напевне, більшість українських учнів вважає їх недосяжними. Та це не так. Щороку благодійний фонд Ukraine Global Scholars організовує відбір талановитих школярів. Фіналістками 2020-го стали Ольга Лоєк з Коломиї і Марта Сапіжак із Калуша. Як досягли цього? Читайте: «Безоплатно – у найкращі виші світу».

«Заскладна держава» - під такою назвою «Галичина» пропонує читачам найцікавіші уривки із лекції колишнього посла Канади в Україні Романа Ващука «Що було не так із західною підтримкою реформ в Україні. Топ-10 помилок західних партнерів щодо України у 2014-2019 рр».

«Вакцинний націоналізм» шкодить усім і веде до самознищення», - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус. Чому? Ситуацію з коронавірусом у світі, процес вакцинації в різних країнах, перспективи України аналізувала Оксана Федоляк. Читайте: Бідні – у черзі…»

Новини політики, спорту, культури і ще багато цікавої різнопланової інформації почерпнете ви зі сторінок свіжого номера «Галичини».