Огляд “Галичини” за 12 листопада

Увага всього світу останніми днями прикута до виборів президента у США. І ось нарешті відоме ім’я переможця. Що віщує для України перемога Байдена? На це запитання Оксани Процюк відповідали відомі політологи. Читайте: “Шанс на поступ”.

У п’ятницю, 6 листопада, відбулася остання, 38-ма, сесія обласної ради сьомого демократичного скликання. Основним питанням її порядку денного був звіт голови обласної ради Олександра Сича. Тож якою була діяльність найвищого представницького органу влади області за останні чотири з половиною роки – можуть довідатися й читачі “Галичини”.

Радіодиктант національної єдності на відзначення Дня української писемності та мови 9 листопада разом з мільйонами українців писала наша журналістка Ольга Мончук. Про особливості цьогорічного диктанту – в матеріалі “З рекордною кількістю учасників”.

Проблемі збереження рідної мови присвячені й роздуми заслуженого професора Львівського національного університету ім. І. Франка Василя Лизанчука “Украдені діти України”.

Багато наших співвітчизників на власній шкурі відчули, що таке жити з кредитом, котрий за всяку ціну мусиш сплатити. Нині в такій ситуації вся країна. Минулого тижня парламент ухвалив у першому читанні проєкт Держбюджету України на наступний рік. Третину видатків, або 620 мільярдів гривень, передбачено на виплату боргів. Про це та інші нюанси основного фінансового документа країни – в статті Олега Баска “Коли країна живе в борг…” А ще журналіст аналізує результати аудиту держави й економічну стратегію, яку днями презентував уряд. “Втрачений трильйон доларів” – читайте.

Поряд з нами живуть цікаві, активні люди, закохані в свою справу. Із одним із таких – екологом, громадським активістом, якому вдалося реалізувати 32 екологічні проєкти, Миколою Скиданюком, знайомить читачів “Галичини” журналістка Оксана Процюк у матеріалі “Серед лідерів змін”. В інтерв’ю пан Микола ділиться секретами успіху й дає поради початківцям.

…Сто років недавно минуло матері педагога, письменника Василя Бабія. Багато вмістило життя цієї простої сільської жінки: народилася при Україні, в 1920-му, відтак була Польща, перші совіти, німці, війна, УПА, другі совіти, колгоспи і, нарешті, незалежна Україна. Щиро й тепло розповів про Василину Бабій її син в інтерв’ю “У молитві й праці”.

Проєкт Ігоря Лазоришина “Літературна світлиця” нині знайомить читачів “Галичини” з письменницею й журналіскою Властою Власенко. Її роздуми про сучасну українську літературу – у матеріалі “Свобода і пута для слова”.

А ще журналіст розповідає про промінчики світла, які здатні розсіяти морок, “Промінь Любові” – так називається майстерня для дітей з особливостями інтелектуального розвитку, що функціонує при монастирському храмі Матері Божої Неустанної Помочі УГКЦ отців редемптористів в Івано-Франківську. Тут діти набувають навички самостійності, вчаться працювати, а головне – спілкуються, почуваються потрібними..

Увазі шанувальників творчості Неоніли Стефурак пропонуємо її нові есеї.

Новини культури, спорту, політики – теж на сторінках свіжого номера газети.