Огляд “Галичини” за 10 грудня

Карантин вихідного дня скасували, бо, за словами міністра охорони здоров’я Степанова, не дав очікуваного ефекту. В той же час прем’єр заявив, що КВД мав позитивний результат. То хто з них має слушність? І що буде далі з карантинними обмеженнями в Україні? – розбирався Василь Мороз у матеріалі «Карантинні інтриги».

Уже цього тижня Велика Британія почала щеплення проти коронавірусу. Україна ж поки що в черзі на отримання вакцини. За прогнозами, матимемо її в кінці першого – на початку другого кварталу наступного року. Але українці вже протестують проти вакцинації, а 40% їх не збирається робити щеплення навіть безплатно. Чому? Чи панацея, чи ворог – вакцина? Питання вивчала Оксана Федоляк.

«Галичина» продовжує тему «До 30-річчя Незалежності: історія й підсумки». Наразі наша держава, яка прагне до ЄС, відповідає таким європейським «стандартам», як старіння населення і бездітність. Чому нині «нас уже небагато», аналізує Святослав Отаман. Читайте: «Україна – таки в ЄС».

Значну увагу «Галичина» приділила екологічним проблемам сьогодення. Руйнівні торнадо й цунамі, зливи, масштабні лісові пожежі… Природа мстить? «Помсту природи відверне модернізація виробництв», - переконаний начальник відділу природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу , зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління екології та природних ресурсів ОДА Петро Кульба.

Журналістка Ольга Мончук знову запрошує вас у кіно, але не вже, а 2021-го. Вона аналізує стрічки вітчизняного кінематографа у статті «Від драми – до супергеройського кіно».

А Ігор Лазоришин у рамках проєкту «Літературна вітальня» знайомить читачів із рожнятівським літоб’єднанням «Горгани». Про п’ять років відновленої роботи об’єднання, про досягнення й проблеми літераторів йдеться в його інтерв’ю з чільником «Горган» Любомиром Михайлівим «Багатоголосі «Горгани».

«Пригоди бравого вояка Швейка» Ярослава Гашека нині перекладено на 65 мов. Але український переклад Степана-Юрія Масляка, уродженця Станиславова, на переконання нашого дописувача Яна Чарнецького, – найкращий. А ще він, попри те, що написаний 1958 року, про наше сьогодення. Цікаво? Читайте «Пригоди Швейка по-українськи».

І ще багато цікавої різнопланової інформації почерпнете ви зі сторінок свіжого номера «Галичини».