Огляд “Галичини” за 1 жовтня

Питання вступу України до НАТО мусується чи не від часу здобуття нею незалежності. Попри багатолітнє партнерство нашої держави з альянсом ми все ще лише наближаємося до його стандартів замість того, шоб увійти до нього. Тож коли Україна стане членом НАТО? На це запитання шукає відповіді Василь Мороз у статті “Допоки жива Москва”.

Парламент прийняв до розгляду проєкт Держбюджету країни на 2021 рік. Його обговорення проходило, з одного боку, традиційно: хто при владі, хвалив, опозиція критикувала. Та, з другого боку, воно відбувалося напередодні виборів. Тож кожна з політсил намагалася якомога яскравіше продемонструвати свою турботу про народ. Яким насправді є цей документ? Проаналізував його журналіст Олег Басок у матеріалі “Що рік наступний нам готує?”

Війна на сході України поламала долі людей. Убиті, поранені, ті, що змушені були залишити рідні місця й утікати від війни… Корінна донеччанка Надія Афанасьєва 75-річною стала чужою в рідному місті. Нині вона живе в Івано-Франківську. Сумну історію пані Надії виклала Ірина Федоляк. Читайте: “Чужі серед своїх”.

Нині медики – на передовій у боротьбі за здоров’я українців. А хто потурбується про них? Так от, “Молода Просвіта Прикарпаття” два місяці поспіль втілювала в життя проєкт “Здорові медики – здорова громада” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. У 16 медичних закладах області в його рамках облаштовано кімнати відпочинку. Читайте про це у статті “Здорові медики – здорова громада”.

Не оминає “Галичина” своєю увагою літературні новинки та мистецькі акції. Отож зі свіжого номера газети довідаєтесь про презентацію нової збірки поезій Богдана Томенчука “Переступний день”, також про виставку робіт молодої косівської художниці Наталії Юрової “Місця сили”.

До всеукраїнського дня бібліотек журналіст Галичини Ігор Лазоришин підготував розповідь про тлумацьких бібліотекарів, справжніх вартових слова, так і назвавши її.

Шанувальники творчості Неоніли Стефурак знайдуть у свіжому номері “Галичини” її нові прозові мініатюри.

Суб’єктивні роздуми на основі об’єктивних обставин, подій та історичних фактів свого постійного автора Ігоря Козловського під заголовком “Полтавський діалект – антигалицький проєкт” викличе, безумовно, неоднозначну реакцію читачів. Надрукуємо і їхні роздуми з приводу порушених питань.

Читайте “Галичину”!