День Гідності та Свободи, який сьогодні українці відзначають уже шостий рік поспіль і котрий було встановлено на честь початку Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, нагадує українцям, що боротьба за справедливість, за права і свободи, за краще майбутнє України, триває й триватиме надалі.
Протести українців, які розпочались 21 листопада 2013 року і тривали кілька місяців у відповідь на рішення влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євроcоюзом, закінчилися великою трагедією. На відміну від Помаранчевої революції, котра проходила більш менш мирно і без людських втрат, цього разу відстоювання гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тисяч поранених. За неофіційними даними, загиблих було кілька сотень, адже багато людей пропало безвісти. І це була ціна трьох місяців Євромайдану.
Суспільство побачило, що країна рухається до авторитаризму зі зневагою до засадничих прав людини, корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Це змусило українців вийти з протестами спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст. Від мирних зібрань студентства акції переросли у масові мітинги з палаючими шинами, "коктейлями Молотова" і бруківкою, що стала зброєю в руках протестувальників.
Злочинна влада тоді зробила усе, щоб потягти з собою в небуття і Україну, віддавши її на поталу "великому братові". Анексований Крим, війна на Донбасі, шалений супротив корумпованого чиновництва всередині країни, продовження панування олігархату - все це реалії і нинішньої України, з якими не хоче миритися народ.
Минули роки, розслідування злочинів тодішньої влади майже не дали ніяких результатів, і в країні фактично нічого не змінилося на краще. Лише одна влада змінює іншу. Тому нині активісти й далі проводять акції протесту з вимогами продовжувати справи Майдану.
"Ми — мільйони, які чекають вироків" - з таким гаслом ще 8 листопада під офісом Президента Володимира Зеленського зібралося близько сотні громадян та активістів. Вони вимагали не допустити розвалу "справ Майдану" і пам’ятати, яку ціну українці заплатили 2013-го і яку ціну платять досі, відстоюючи свободи і права усього народу.
У Києві та інших містах сьогодні, 21 листопада, традиційно вшановуватимуть пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні, проводитимуться поминальні молебні із покладанням квітів. Відбудуться концерт та урочисті заходи на Майдані Незалежності.