Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час свого візиту на Прикарпаття. І додала, що якщо зайти до реформованого класу будь-якої української школи, то буде видно різницю як і в навчальному процесі, так і в матеріально-технічному забезпечені кабінетів, порівняно з іншими класами, які ще навчаються у старому форматі.
За словами Л. Гриневич, перші результати навчання першокласників в «Новій українській школі» є дуже втішними. Зокрема, діти вмотивовані ходити до школи, не втратили в процесі навчання інтересу до шкільної науки, також у них більше розвинуті комунікативні навички, адже вони навчаються висловлювати свою думку та працювати в команді.
«Це ті м’які навички, яких так бракувало, і школа їх не формувала, а це дуже важливо, зокрема в цей віковий період дитини для її адаптації в школі, – коментує міністр освіти. – Одним із наслідків реформи є те, що вчителі більше втомлюються, тому що їм доводиться активніше працювати з дітьми. Сьогодні педагог працює не тільки «згори вниз», коли він каже щось, а діти мають відтворити сказане. Натомість він має слухати учня, дати йому можливість висловитись, адже лише так можемо виховувати сучасних дітей. Їх не можна навчати так, як учили нас 10-20 років тому».
За словами міністра освіти, на Івано-Франківщині, як і по всій Україні, класи «Нової української школи» виглядають дуже по-різному, адже це залежить від ставлення органів місцевого самоврядування: чи є для них освіта пріоритетом і чи чесні вони роблять закупівлі.
«Гроші інвестуємо за дуже прозорими правилами, пропорційно до кількості дітей, класів, шкіл. Немає преференцій, що хтось отримає більше, а хтось – менше, - наголосила освітянка. - Мені доводиться дуже багато їздити по різних регіонах Україні, і я бачу, як за ті самі гроші можна зробити в три рази більше, або в три рази менше, бо це залежить від ставлення та професійності місцевих органів самоврядування».