Новий досвід ведення експортної діяльності – для профільних менеджерів західних областей України від Івано-Франківської ТПП

Другий навчальний тур для менеджерів з експорту підприємств західних регіонів України провела Івано-Франківська торгово-промислова палата за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Під час цього представницького дійства профільні спеціалісти з Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської, Чернівецької та Львівської областей під час навчального туру ознайомилися з практиками зовнішньоекономічної діяльності успішних підприємств-експортерів Прикарпаття.

Першою локацією туру було одне з виробництв групи компаній «Моторімпекс», яке після повномасштабного вторгнення в Україну росії в 2022-му році релокувалося з Харкова до Калуша.

Комерційний директор «Моторімпексу» Віктор Скрипников розповів учасникам навчального туру про виробництво та експортні можливості підприємства: «Наша компанія працює на ринку з 1990 року. На виробничому майданчику в Калуші зайнято близько 100 фахівців. Ми співпрацюємо з більшістю українських підприємств, які використовують гідравлічні системи. Щодо експорту, то ми маємо партнерів в Польщі, Німеччині, Великобританії та працюємо над розширенням географії експорту».

До речі, компанія «Моторімпекс» уже мала підтримку від програми USAID, завдяки якій зокрема змогла придбати сучасний фрезерувальний верстат для виробництва в Калуші.

Наступною локацією навчального туру стало підприємство «Сузір’я», що виробляє корми для тварин. Його також евакуювали 2022-го з Харкова до Калуша. Компанія отримала грант у рамках Програми USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» на розвиток потужностей у Калуській громаді, запустила нову лінію виробництва та працює над розширенням ринків, в тому числі й зовнішніх.

У селищі Вигода учасники заходу мали нагоду відвідати два об’єкти – виробника ДВП, міжкімнатних дверей та паливних брикетів «Уніплит», сімдесят відсотків продукції якого йде на експорт, та виробника бруківки «Унібрук».

Заступниця генерального директора ТОВ «Уніплит» Ліліана Пенгрин розповіла про виробництво, його експортні можливості та соціальні проєкти.

Наприкінці туру учасники мали унікальну можливість проїхатися мальовничими карпатськими горами на відомому вузькоколійному «Карпатському трамваї», що є одним із проєктів компанії «Уніплит».

«Цей вже другий навчальний тур, проведений нами в рамках широкого і тривалого проєкту, – підсумував дійство президент Івано-Франківської ТПП Андрій ЛЕВКОВИЧ. – Дещо раніше учасники нашого проєкту – близько 100 менеджерів з експорту українських підприємств – взяли участь в вебінарах та тематичних круглих столах за участю представників українських міністерств, державної влади та місцевого самоврядування, митниці, фіскальних служб, Держпродспоживслужби, кіберполіції, служб зайнятості та інших. Під час навчального туру на успішні підприємства учасники проєкту отримали новий досвід організації виробництв та ведення експортної діяльності, пошуку партнерів на зовнішніх ринках, вони ще раз мали нагоду налагодити зв’язки та встановити комунікації між підприємствами, домовитися про спільні проєкти, пов’язані з веденням зовнішньоекономічної діяльності.

Наш проєкт для менеджерів з експорту вже наближається до свого завершення. Учасників чекають ще один, п’ятий круглий стіл, цього разу для виробників-експортерів деревообробної продукції, консультації щодо експортних стратегій підприємств та велику представницьку конференцію, яка підсумує проєкт». Навчальний тур провела Івано-Франківська торгово-промислова палата в рамках проєкту «USAID», що підтримує Івано-Франківську ТПП у проведенні курсу тренінгових та консультаційних послуг для менеджерів з експорту, який вона реалізує за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».