Нових Стефаниківських лауреатів вітали біля пам’ятника новелістові

Після оголошення результатів таємного голосування з’ясувалося, що члени конкурсної комісії з обласної премії ім. В. Стефаника одноголосно визначили переможців у всіх трьох її номінаціях. Нагородження ж цьогорічних лауреатів найвищої на Прикарпатті премії у сфері літератури відбулося останнього дня весни біля пам’ятника геніальному новелістові на території Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Отож ними стали в номінаціях: «Поезія» – Василь Мойсишин, член НСПУ, український вчений, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри вищої математики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки; «Проза» – Володимир Гловацький, письменник, автор та виконавець пісень, майстер народної творчості; «Документальна і науково-критична література (естетика, літературознавство, мистецтвознавство, українознавство, художня публіцистика, критика, мемуаристика)» – Ігор Костюк, журналіст, автор есеїв на теми футбольних подій в області, нарисів про гравців і тренерів, інтерв’ю з ними.

Найперше привітали нових лауреатів співголови конкурсної комісії. Зокрема заступник голови облдержадміністрації Богдан Футерко також подякував членам комісії за кваліфіковану роботу та всім авторам, що надіслали свої доробки для участі в цьогорічному конкурсі на здобуття премії. А заступник голови обласної ради Микола Палійчук, підтримавши пропозицію свого колеги, повідомив, що облрада рекомендуватиме в кілька разів збільшити суму грошового еквівалента премії на наступні роки. Начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак зазначив, що церемонія вшанування лауреатів заснованої 1998-го облдержадміністрацією та обласною радою премії нинішнього року вперше відбувається в час повномасштабної війни «русского міра» проти «українського світу»: «Від цього, думаю, авторитет і значення премії, покликаної заохочувати талановитих творців українського слова, ще більше зросли».

Ректор ПНУ ім. В. Стефаника Ігор Цепенда наголосив на тому, що Василь Стефаник завжди актуальний, що своєю прозірливістю, яка випливає з контексту його новел на теми, скажімо, еміграції та війни, він мимохіть передбачив долю українців у майбутньому. Як поінформував ректор, і вони вирішили заснувати свою нагороду на честь В. Стефаника для університетської академічної спільноти в трьох номінаціях.

Стефаниківські лауреати 2022 року щиро дякували за вручені відзнаки престижної обласної премії. І віддали шану пам’яті геніального новеліста – одного з тих, в особі яких українство не згубилося на дорогах світової історії. Підкреслювали, певна річ, і вельми важливу роль слова – потужної зброї в руках письменників, журналістів – у час нинішнього протистояння загарбникам-московитам, які 400 років боролися проти української мови, а нині взагалі хотіли б ліквідувати українців як націю шляхом фізичного знищення не лише військових, а й цивільного населення. Добре, що тепер у світі зрозуміли підступну суть рашизму й активно допомагають українцям у цій, без перебільшення, цивілізаційній війні українського народу за право на свободу й вільний демократичний розвиток. Війні супроти орди XXI cтоліття, яка своїми зазіханнями на землі і статки сусідньої незалежної держави, розбоєм і звірствами на окупованих територіях ладна поставити все людство на межу апокаліпсису.

Завершилася урочистість пісенним дарунком новим Стефаниківським лауреатам і всім присутнім від квартету бандуристок «Ґердан» під орудою докторки мистецтвознавства, професорки Віолетти Дутчак.

Заслужений журналіст України, спецкореспондент газети "Галичина", заступник голови Івано-Франківської міської «Просвіти», член НСПУ і НСЖУ.