Нові операційні з новим обладнанням. Руслан Марцінків: Без нового обладнання та створення умов для праці медиків і лікування пацієнтів то були б лише слова про підтримку медицини…

Навіть попри фінансові складнощі через війну міська влада Івано-Франківська й тепер продовжує підтримувати розвиток своїх медичних закладів. Нещодавно в травматологічному та хірургічному відділеннях КНП «Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради» відкрили нові операційні блоки із сучасним обладнанням. За міські кошти, а це 7,5 мільйона гривень, тут виконали ремонти та закупили сучасне медичне обладнання. Це не лише полегшило працю лікарів, – адже тепер тривалість складних операцій скоротилася до чотирьох годин, – а й допомагає пацієнтам значно легше проходити післяопераційну реабілітацію.

Операційна міської клінічної лікарні №1.

Раніше в лікарні були операційні, проте не було окремих операційних блоків. Тепер тут усе радикально замінили на нове, а під час проєктування блоку було враховано все до дрібниць, придбано новітнє медичне обладнання та меблі й створено належні умови для роботи медичного персоналу. Нові операційні блоки відповідають усім санітарно-гігієнічним вимогам. Тут встановили сучасні системи фільтрації, зволоження та кондиціонування приміщення, що дуже допомагає в роботі, особливо в літній час. Для операційних закупили нове обладнання – сучасні операційні столи з електричним регулюванням, лапароскоп з моно- та біполярною діатермією, ультразвуковий апарат із функцією ультразвукової кавітації ран, лазерні апарати та інше додаткове устаткування, яке поліпшує роботу лікарів і створює певні зручності для пацієнтів.

Як розповів завідувач хірургічного відділення міської клінічної лікарні №1 Ярослав Козань, останнє оновлення в лікарні допомогло радикально скоротити тривалість операцій. Якщо з діагнозом рак головки підшлункової залози операція тривала вісім-дев’ять годин, то тепер – на три-чотири години коротше.

Оновлено обладнання та операційний блок і в травматологічному відділенні, де роблять фактично всі операції на кістках і на суглобах, ендопротезування великих суглобів, артроскопічні операції з реконструкції патологій колінного суглобів та остеосинтез всіх трубчастих кісток людини. Нові апарати значно полегшують як працю хірургам-ортопедам, так і реабілітацію пацієнтів. «Ми забезпечені фактично всією апаратурою, яка потрібна для виконання всіх ортопедичних і травматологічних операцій. Зокрема маємо електронно-оптичний перетворювач, артроскопічну стійку, операційні ортопедичні столи та інше обладнання», — повідомив завідувач травматологічного відділу МКЛ №1 Василь Чужак.

Як зазначив на відкритті оновлених травматологічного та хірургічного відділень МКЛ №1 міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, у цій лікарні надалі треба буде ремонтувати й палати. 

Хоч нині місцевій владі дуже непросто віднайти кошти на соціальну сферу, понад два місяці тому було також відкрито новий кабінет профілактичних щеплень для населення, в т. ч. вакцинування проти COVID-19, і в міській поліклініці №5, де повністю все переобладнали: провели капітальний ремонт, оновили меблі та закупили холодове обладнання.

«Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів то були б лише слова про підтримку медицини з боку міської влади, – наголошує чільник Івано-Франківська Р. Марцінків. – Але попри фінансові проблеми наше місто крок за кроком прямує до сучасної медицини».

У попередні роки міська влада фінансувала закупівлю діагностичного та лікувального обладнань для лікарень і поліклінік на десятки мільйонів гривень щорічно. Розвиток системи охорони здоров’я експерти вважають одним із найвиразніших пріоритетів в Івано-Франківську.