Нова політика починається з Галичини

"Реальні дії, а не популізм", "робота не тільки на виборах", "виконання обіцянок", "нові незаплямовані люди". Так визначили нову політику учасники зустрічей-дискусій, що відбулись цими вихідними у Яремчі та Городенці. Організувала зустрічі Українська Галицька Партія. І факт, що вихідними зібрались охочі поговорити про те, як творити іншу політику, свідчить про актуальність питання. Цифри, озвучені на початку зустрічі, шокують: від 2014 року Україна втратила 20% ВВП, 7% території, 60% вартості гривні. Щодня 73 українці пакують валізи, щоб виїхати за кордон. Ці показники просто кричать про те, що потрібно щось змінювати. До нинішніх політиків немає довіри. Тому потрібне щось інше, щось нове. Саме тому Українська Галицька Партія ініціювала широке обговорення у суспільстві теми, якою ж має бути сучасна політика. Яремче, Городенка, Івано-Франківськ, Калуш, Львів — зустрічі із залученням експертів тривають. Паралельно на цих заходах партійці презентують свою діяльність, розповідають про партію як про політичну силу нового зразка.

«Люди втомилися від порожніх обіцянок і політиків, які лише декларують, а насправді займаються популізмом. А коли настає час виборів, не гребують ганебними засобами, щоб виправдати свою бездіяльність та заплямити своїх опонентів. Саме така політика вкоренилась у нашій державі. і ніхто не поніс відповідальності за свої дії: ні моральної, ні політичної. Політика — не брудна справа. Брудною її роблять нечесні політики”, — зауважує голова Івано-Франківської обласної організації УГП Любомир Романчук.

Найцінніше — люди

"Наші люди — це наша основна цінність. Партія об’єднує прогресивних, вільних людей, — наголосив на зустрічі в Городенці голова політради УГП Роман Лозинський. — Ми постійно вчимося — лідерству, публічності, управлінню. Наші експерти вивчають новітні методики в галузях освіти, економіки, медицини".

Партія ніколи не ставила перед собою кількісних показників набору членів. Головне, щоб люди були активні, бажали змін і не мали негативного шлейфу з минулого. Вже 93 “галицькі” депутати різних рівнів працюють на теренах Галичини і жоден з них не скомпрометував себе. А львівську фракцію УГП у міській раді ГО “Опора” визнала найефективнішою у 2018 році.

"У Городенці ми починали формувати команду в 2015 році. Це було 6 людей, з якими я й досі стою пліч-о-пліч. Два депутати Городенківської міської ради - Віктор Сливчук та Галина Кіндрачук, депутат Копачинецької сільської ради Іван Паламарчук та громадські активісти — разом ми працюємо у районі, — говорить сільський голова Котиківки, заступник голови обласної організації УГП іван Вережак. — Запрошуємо долучатись небайдужих краян, щоб разом творити нову політику".

Як це — творити іншу політику?

На зустрічі люди зійшлись на тому, що нова політика має бути відкрита, дієва, без популізму і обіцянок, які потім не виконують.

"Галицька Партія ж ніколи нічого не обіцяє необдумано. Програми змін, які пропонує УГП, формуються на основі напрацювань експертних груп у різних галузях. Усі пропозиції надсилають органам влади. Відрадно, що до цих пропозицій справді прислухаються, — зізнається Роман Лозинський. — Схвальні відгуки ми отримували і з Міністерства освіти, і з Міністерства охорони здоров’я, і від місцевих органів влади. Ми налаштовані на тривалі зміни, напрацювання довгострокової стратегії розвитку держави. І відповідаємо за свої рішення і пропозиції".

Галицькі цінності

Хоча УГП й почала діяльність із Галичини, та вона вже значно розширила свою географію. Є організації в Києві, на Закарпатті, Хмельниччині, у Кривому Розі.

“Галичина у назві — це не про територію, а про принципи і традиції ведення політики, — зауважив Роман Лозинський. — Партія сповідує християнсько-демократичні цінності. У своїй діяльності керується принципом “Бог — людина — Україна”.

В партії вважають, що до влади мають прийти відповідальні християни і що політика без моралі існувати просто не може. і за¬кликають всіх, хто дотримується таких же принципів, приєднуватись до команди.

"На жаль, українські політики зуміли спотворити саме поняття “політика”, створили сприйняття, що політика “брудна”. Ми ж хочемо показати, що політика може і має бути іншою — відкритою, стратегічною і відповідальною. Ми презентуємо наше бачення і показуємо реальні дії, які підтверджують, що творити нову, якісну політику можливо в українських реаліях”, — резюмує Іван Вережак.

Наступні зустрічі з представниками Української Галицької Партії відбудуться 21 березня о 17.30 в Івано-Франківську (вул. Гарбарська, 22) та 23 березня о 16.00 у Калуші (площа Героїв, 28). За¬прошуємо на зустріч з людьми, які творять нову українську політику.