В Україні ціна на електроенергію для населення не змінювалася з 2017 року і становить 90 копійок за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад цю норму – 1 гривню 68 копійок за кВт-год. На днях Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), запропонувала скасувати чинний тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії - 0,90 грн. і залишити лише тариф 1,68 грн. Це, як вважають члени комісії, дозволить збирати з ринку додатково 12 мільярдів гривень на рік, необхідні для подолання кризи неплатежів на ринку. Про це повідомив член НКРЕКП Дмитро Коваленко під час онлайн-трансляції круглого столу.
Коваленко презентував два сценарії виходу з кризи боргів на ринку електричної енергії. Обидва вони передбачають підвищення тарифів на електроенергію для населення. Або – з 1 липня 2020 року, або - з 1 січня 2021 року.
Крім того, НКРЕКП вважає необхідним протягом 2-5 років підвищити ціни на електроенергію для населення до рівня промисловості, що дозволить додатково зібрати зі споживачів більш як 38 мільярдів гривень. Коваленко також зазначив, що вразливі категорії населення отримають адресну грошову допомогу (субсидію). За його словами, загальний обсяг дотацій ціни електроенергії для населення за рахунок електротарифів для промисловості зараз становить близько 50 мільярдів гривень. Середньозважений тариф на електроенергію для населення - 1,07 гривні за кВт-год.
І усі ці нововведення влада пропонує у той час, коли Україна на тлі епідемічного стану, масового безробіття і руйнування бізнесу переживає загальнодержавну кризу, коли ціна на електроенергію у нас і так найвища у Європі.