12 лютого на засіданні НКРЕКП схвалено проект рішення, який удосконалює механізм визначення плати за послуги розподілу природного газу для побутових споживачів, які є новими або які протягом минулого газового року не споживали природний газ. Про це повідомили в пресслужбі Кабміну.
«Ми виокремили плату за обслуговування мереж, це не плата за користування. Це плата за те, щоб газ завжди був підведений, завжди був під тиском, працювала аварійна служба і техніки. Плата за обслуговування завжди була, є і буде. Ми розділили цю плату рівними частинами на 12 місяців, щоб споживач отримував менше навантаження в опалювальний період. Раніше основна частина розподілу припадала на зимові місяці, коли йде підвищення споживання природного газу. Ці суми додавалися», - заявив голова НКРЕКП сказав Валерій Тарасюк.
Так, середнє значення плати за розподіл природного газу по Україні для зазначених побутових споживачів становитиме:
· 2,8 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 39 куб. м в рік) – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
· 8,8 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 126 куб. м в рік) – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
· 21,9 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 314 куб. м в рік) – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення.
«Прийняття зазначеного проєкту рішення НКРЕКП планується в найкоротші строки, що надалі дозволить зменшити фінансове навантаження на нових побутових споживачів та побутових споживачів, які не здійснювали споживання природного газу в минулому газовому році», - йдеться у повідомленні.
Водночас, ці зміни зможуть вступити в силу не раніше березня, оскільки проєкт рішення НКРЕКП має пройти регуляторну процедуру.
Наразі невідомо, скільки платитимуть споживачі, які використовують великий об’єм газу для опалення своїх квартир та будинків.
Нагадаємо, що за 10 днів українці зібрали 25 тисяч підписів за петицію до Президента про скасування абонплати на доставку газу, яку вивели в окрему платіжку. Як бачимо, замість врегулювання проблеми по суті, в НКРЕКП пішли на деякі поступки, але абонплату не скасували. Крім того, НКРЕКП зможе в будь-який час збільшити абонплату, коли рівень обурення людей новими платіжками зменшиться. Зазначимо, що наступне підвищення абонплати на доставку газу планували на липень 2020 року.
Практика введення абонплати стосується не лише газопостачання, але холодного водопостачання та водовідведення, постачання гарячої води та навіть вивезення сміття. Усі ці «новації» передбачені Законом Про житлово-комунальні послуги, який був прийнятий у 2017 році (в 2018 році в закон вносились зміни).
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.