В експозиції представлено особисті речі Степана Бандери – зокрема його фотоапарат «Zeiss Ikon Сonfessa» – безмовний свідок приватного життя провідника ОУН, дерев’яний тризуб із хрестом, що був у його кабінеті, годинник, який ще досі йде, та золота печатка.
Ці предмети передали до музею родина самого С. Бандери з Канади та родичі Михайла Вишиванюка, колишнього голови Івано-Франківської ОДА, на жаль, уже покійного. Його син, пан Василь, зазначає, що вони намагалися знаходити і зберігати такі реліквії, щоб майбутні покоління знали історію з реальних фактів та обставин, а не покладалися на чужі думки та трактування. І це правда, бо саме такі приватні речі, дають можливість краще уявити обставини життя Степана Бандери, зробити його постать ближчою і реальнішою, побачити за міфологізованою особистістю живу людину.
Як зазначив на відкритті експозиції міський голова Руслан Марцінків, виставку приурочено до трагічної дати – 60-ї річниці з дня його вбивства. І надзвичайно важливо, аби ми привертали увагу до постаті Бандери, адже не було б його, Романа Шухевича, інших героїв нації – не було б Української держави.
Нагадаємо, що Степан Бандера загинув 15 жовтня 1959 року у Мюнхені в під'їзді будинку на вулиці Крайтмайр, 7 від рук агента КДБ.