Не тільки податки: як великий бізнес допомагає ЗСУ

В скрутні воєнні часи кожен свідомий громадянин бере участь в наближенні перемоги: на передовій, через розвиток економіки чи благодійні внески. Український бізнес, окрім своєчасної сплати податків, також започатковує свої ініціативи для допомоги цивільним та військовим. Наприклад, Рінат Ахметов у перші ж дні повномасштабної війни пообіцяв докласти всіх зусиль, аби посприяти звільненню країни від окупантів. Для цього він започаткував проект «Сталевий фронт».

При цьому бізнесмен втратив значну частину бізнесу саме через російське вторгнення: близько двох третин його підприємств зазнали повного чи часткового знищення, а чимало великих комерційних об’єктів були захоплені ворогом ще у 2014  році. Це металургійні, гірничо-видобувні, енергетичні та інші виробничі потужності, комерційна нерухомість, спортивна інфраструктура тощо. Проте залишки свого бізнесу Ахметов перевів «на воєнні рейки»: низка підприємств тепер надає пряму безоплатну допомогу цивільним громадянам та ЗСУ.

Металурги — опора для фронту

Завод «Метінвест» з перших днів війни почав підтримувати захисників, виготовляючи для потреб війська загородження проти ворожої піхоти, колісної та гусеничної техніки. Далі підприємство почало розробку та виготовлення матеріалу для бронежилетів, брак яких виник на фронті. За час війни на фронт було передано понад 150 тисяч захисних комплектів.

Ще одним досягненням експертів заводу стала розробка модульних бліндажних укриттів, які можна приховано перевозити і збирати на передовій без використання спецтехніки. Такі конструкції призначені для заглибленого монтажу та забезпечують бійцям гідний захист і мінімальний  побут навіть у найважчих польових умовах.

Крім того, «Метінвест» випустив кілька тисяч іншого дрібного, проте важливого обладнання для військових: турбо- та мініпічки, саперних кішок, тощо. У якості додаткової допомоги підприємство виділяє гроші на закупівлю продукції, яку не виробляє самостійно: рацій, дронів, аптечок, автомобілів, тепловізорів.

Енергетики — робота заради світла

Компанія ДТЕК активно працює над ремонтом електропідстанцій та мереж, які страждають від ракетних атак від самого початку війни. Спеціалісти відновлюють постачання енергії в деокупованих населених пунктах навіть там, де немає інфраструктури підприємства. У якості додаткової допомоги ДТЕК надає безоплатне живлення для критичної інфраструктури: від лікарень до оборонних об’єктів.

На правах реклами