Не лише самим аудитом… За очищення України від корупції взялись експерти кількох десятків відомств США

Кілька днів тому до Києва прибули американські фахівці з аудиту й консультанти від Світового банку та консалтингово-аудиторської компанії Deloitte (Велика Британія). Мета цієї місії – «забезпечити, щоб американська допомога або зброя не були «перенаправлені» куди-інде», як заявила заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд, додавши, що і в такий спосіб «Вашингтон підтримує проведення необхідних реформ та антикорупційних заходів українським урядом у всій державі».

Посилення контролю здійснюється на вимогу республіканської більшості у Конгресі США. Тож антикорупційний десант прибув до Києва, по суті, одразу ж після того, як президент США Байден оголосив про надання Україні 31 танка «Абрамс», а Пентагон представив пакет безпеки для України вартістю 2,5 мільярда доларів, який передбачає (вперше від початку надання військової допомоги Україні) бронетранспортери «Страйкер» і нові бойові машини «Бредлі» – як популярна мотопіхотна техніка вони, так би мовити, значно «вразливіші до «перенаправлення», ніж відомі засоби ППО типу «хімарсів» та інших, надані ЗСУ ще влітку 2022-го.

Інакше кажучи, США взялися за безпосереднє впорядкування дій української влади, яка виявила свою неспроможність самостійно керувати ресурсами держави в умовах війни. Тепер управління американськими коштами, яке досі здійснювали Офіс Президента й уряд, беруть під контроль спеціальні інституції США. Оскільки на роботу нашої правоохоронної та судової систем американці не покладаються, то створюють свою генеральну інспекцію з такого контролю. А з огляду на те, що нині Штати фінансують загалом чи не всю бюджетну сферу в Україні (на рівні держави, звісно, а не регіонів), то контролюватимуть майже все.

Більше того, в США створили інститут моніторингу й розслідування незаконних дій шахраїв і корупціонерів, які використовують заради власного збагачення допомогу американського народу Україні в її війні проти рашистських загарбників. До нього, крім спеціалістів аж 17 розвідувальних організацій, увійшли й представники Міністерства оборони, Державного департаменту, агентств США з міжнародного розвитку й аудиту оборонних контрактів, міністерств сільського господарства, торгівлі, охорони здоров’я та соціальних служб, внутрішньої безпеки, юстиції, фінансів, а також спеціалісти Експортно-імпортного банку США, Міжнародної фінансової корпорації, Управління звітності уряду, Армійського ревізійного агентства, Морської аудиторської служби…

Уже сам перелік цих служб засвідчує всю серйозність позиції Вашингтона щодо випрозорення дій офіційного Києва у фінансовій сфері держави. І без сумніву, що в полі зору заокеанських майстрів боротьби з корупцією перебуватимуть не лише потоки коштів і засобів, які надходять з-за кордону, а й те, як наша влада розпоряджається надходженнями до Держбюджету від місцевих платників податків.

Власне, українських громадян уже заохочують повідомляти про випадки як фінансових зловживань чи корупційних проявів можновладців, так і торгівлі людьми, сексуальної експлуатації тощо на телефони «гарячої лінії» згаданої вище генеральної інспекції, які подаємо на стор. 8.